У понеділок "Наша Україна" радилася, чи починати переговори з антикризовою коаліцією щодо входження в неї. Поки що остаточного рішення немає.
Після завершення наради Микола Катеринчук, 38 років, повідомив: керівництво партії запропонувало скласти депутатські мандати всім, хто не погоджується входити в широку коаліцію.
— Дякувати Богу, ми отримали мандати від народу і тому тільки перед ним маємо зобов"язання, — сказав Катеринчук. — До коаліції не планують приєднуватися близько десяти депутатів. Зараз на нас чиниться серйозний тиск.
Голова Ради партії "Народний союз "Наша Україна" Роман Безсмертний, 41 рік, дивиться на ситуацію по-іншому:
— Щойно відбулася жвава дискусія. Фракція не переглядала свого рішення про вступ у коаліцію. Після того як робоча група узгодить текст угоди, зберуться органи всіх партій. Вони приймуть остаточне рішення в залежності від того, яким буде документ.
За словами лідера "Нашої України", в разі непідписання нової коаліційної угоди міністри-"нашоукраїнці" вийдуть із уряду.
Тоді ми формуватимемо опозиційну силу
— Тоді ми формуватимемо опозиційну силу, — сказав він.
Додав, що принциповими є програма діяльності нової коаліції і її регламент. Тобто механізм ухвалення рішень. Водночас Безсмертний наголосив, що до нової коаліції мають увійти всі партії, що підписали Універсал національної єдності. Тобто комуністи також.
— Фракція рішення прийняла, — сказав він про внутрішньопартійну опозицію. — Той, хто не буде його виконувати, нехай складає мандат і шукає собі інші політичні сили, які відповідають його поглядам.
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, 32 роки, переконаний, що нову коаліцію з участю "Нашої України" у вересні не створять.
— Процес підписання коаліції може затягнутися аж до Нового року, — прогнозує політолог. — Частина "нашоукраїнців" не готова підписувати щось із комуністами. А Партія регіонів не збирається "кидати" Компартію. І не дивно. Адже на них легше впливати, ніж на "Нашу Україну".
За словами Віталія Кулика, створення нової коаліції — не нагальна справа.
— Стійка більшість у парламенті є. Їм нічого не заважає ухвалювати закони, — каже він. — Нова коаліція потрібна президентові, щоб він мінімізував свої політичні втрати. Але навіть якщо ця коаліція буде створена, все одно немає гарантії, що "Наша Україна" завжди з нею голосуватиме.
А загалом, на думку політолога, найімовірніше "Наша Україна" розвалиться і постануть кілька нових, дрібних партій. Через те частина депутатів-"нашоукраїнців" голосуватиме разом із БЮТом, інші — з коаліцією.
Коментарі