понеділок, 26 грудня 2005 19:13

Генпрокурором став донецький

 

"Першим заступником прокурора Луганської області призначав його я , — розповідав про Олександра Медведька, 60 років, колишній генпрокурор Михайло Потебенько.

У новообраному йому найбільше подобається людяність. — Єсть такі, що рубить з плеча не оглядаючись, що це все долі людей. Це плохо... А Олександр Медведько якраз таки і має відповідні людські якості.

У четвер в парламенті Олександра Медведька 303 голосами обрали на посаду генерального прокурора України.

А вперше почула країна це прізвище в понеділок, коли президент запропонував депутатам розглянути кандидатуру одного із заступників генерального прокурора.

Олександр Медведько має відповідні людські якості

— Я зустрічався тільки з Олегом Рибачуком (керівником секретаріату президента. — "ГПУ"), — зізнався Олександр Медведько на зустрічі з позафракційними депутатами у середу.

— Для чого президент робить такі подання? Щоб Медведька просто спалили завтра в залі? — за день до голосування дивувався позафракційник Олександр Волков.

Всю середу Медведько ходив по фракціях Верховної Ради і доводив, що він зможе впоратися з посадою генпрокурора:

— Так, я маю нові ідеї, — запевняв він кореспондента "ГПУ". — Але до кадрової політики треба ставитись ретельно і виважено.

Щойно Медведько зібрався розповісти про ідеї, як заступник приніс складений учетверо аркуш паперу з кількома реченнями.

— То я маю зайти до нього? — уточнив, повернувшись до свого помічника, Медведько.

Українська народна партія почала перемовини з ним щодо голосування. Всі одностайно погодилися, що їм заважають журналісти:

— Треба ж мати повагу. Ви ж не можете просто так заходити до сім"ї, — обурювався один з членів УНП, виводячи за руку із зали кореспондента "ГПУ". Зустріч тривала більш як годину. Після неї нардеп Володимир Мойсик сказав:

— Якщо людина 25 років у прокуратурі, працювала заступником прокурора, то чому ми не можемо доручити йому бути генеральним? Тоді йому взагалі нічого не можна доручати.

Павло Мовчан розповів, що Медведька запитували про його стосунки з донецькими бізнесменами. Той сказав, що свого часу консультував кілька місцевих компаній, а з Ринатом Ахметовим його поєднує хіба що любов до футболу.

Степан Хмара зробив Медведьку комплімент:

— Ви шануєте українську мову, це видно.

А от фракція Партії регіонів у середу вирішила голосувати проти кандидатури земляка.

— Не голосуватимемо за нього, — запевняв наймолодший член фракції, 29-річний Віталій Хомутинник. — Тому що не бачимо у ньому самостійного прокурора, незалежного від Банкової.

Однак у четвер депутати з "Регіонів України" одностайно підтримали Медведька. Хомутинник пояснив це так:

— Він з Донбасу. І вчора так емоційно розповідав, як любить цей край. Казав: "Донбас дав мені путівку в життя. Дав закалку". У нього нормальний, я би сказав, менталітет.


Україна пережила сім генпрокурорів

У 1991 році першому ця посада дісталася Віктору Шишкіну.
Через два роки її обійняв Владислав Дацюк. Один з його наступників, Михайло Потебенько, розповідав, що той "полюбляв видавати санкції на арешт на чистих бланках".
1995 року генеральним прокурором України став дніпропетровець Григорій Ворсінов. Покійний В"ячеслав Чорновіл неодноразово звинувачував його в політичній заангажованості та покірній відданості Леонідові Кучмі.
З липня 1997 року обов"язки генпрокурора виконував Олег Литвак. Згоду на його призначення парламент упродовж року так і не дав. Пояснювали це політичними пристрастями напередодні парламентських виборів 1998 року.
Наступник Литвака — Михайло Потебенько — очолював вітчизняну прокуратуру протягом чотирьох років — з 1998-го по 2002-й. За цей час зник журналіст Георгій Гонгадзе і розпочався касетний скандал. Гонгадзе звертався до генпрокуратури із заявою, що його переслідують. Потебенько на це не реагував.
4 липня 2002 року генеральним прокурором став Святослав Піскун. Згодом він буде судитися — спочатку з президентом Кучмою, а тепер і з президентом Ющенком. У листопаді 2003 року Кучма  звільнив Піскуна "за бездіяльність та формування особистого політичного іміджу".
Його місце зайняв донеччанин Геннадій Васильєв. Його вважали довіреною людиною не тільки президента Кучми, а й тодішнього прем"єра Януковича.
Після Васильєва генпрокурором знову став Святослав Піскун — завдяки рішенню Печерського райсуду Києва від 10 грудня 2004 року.
14 жовтня цього року Піскун залишив крісло генерального прокурора після указу президента Ющенка.

Зараз ви читаєте новину «Генпрокурором став донецький». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути