пʼятниця, 26 серпня 2011 07:56

Янукович, Азаров і Литвин приїхали однією машиною

Автор: фото: Андрій Шматов
  Президент Віктор Янукович (праворуч) та прем’єр-міністр Микола Азаров виходять із машини біля червоного корпусу Київського національного університету 24 серпня. Вони приїхали покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку
Президент Віктор Янукович (праворуч) та прем’єр-міністр Микола Азаров виходять із машини біля червоного корпусу Київського національного університету 24 серпня. Вони приїхали покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку

Із чорного мікроавтобуса виходить прем'єр Микола Азаров. За ним — президент Віктор Янукович, спікер Володимир Литвин та голова столичної  держадміністрації Олександр Попов. 24 серпня у супроводі машин Державтоінспекції й охорони вони приїхали о 10.00 покласти квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку в столиці.

— Зі святом! — кричать їм услід люди з іншого боку дороги за залізним парканом. Їх близько тисячі.

Віктор Янукович розвертається та махає рукою.

— Обними меня! — вигукує жінка та махає синьо-жовтим прапором.

Президент підходить до діючих та екс-міністрів, посадовців. Вітається, усміхається.

— Ви, Василю Васильовичу, як завжди у гарній формі, — звертається 61-річний Віктор Янукович до колишнього віце-прем'єра і заступника голови Верховної Ради Василя Дурдинця, 73 роки.

— Це один з авторів нашої Конституції, — поплескує того по спині нардеп-"регіонал" 46-річний Володимир Макеєнко.

Дурдинець киває, сміється. Виникає пауза на кілька секунд.

— Ну що, пішли? — каже глава держави. Йому дають букет червоних троянд.

Колоною ідуть до пам'ятника. Міністр екології 45-річний Микола Злочевський говорить:

— Мне позвонили, сказали со своими цветами прийти. Ну со своими, так со своими.

Хор затягує "Реве та стогне Дніпр широкий". Янукович кладе букет до підніжжя монумента. Там уже є вінок із жовто-блакитних квітів, перев'язаних стрічкою. Вклоняється. За ним піднімаються Азаров, Литвин та Попов. За кілька хвилин ідуть до пам'ятника Михайлові Грушевському біля Будинку вчителя. Кортеж повільно їде дорогою.

— Виктор Федорович, поздравляю вас с праздником! — кричить через дорогу жінка із натовпу.

Глава держави усміхається. Позаду нього голова Служби безпеки Валерій Хорошковський у сонцезахисних окулярах і радник президента Ганна Герман. Обоє з трояндами. Ганна Герман прийшла з квітами лише до Грушевського.

— Ви ж розумієте, коли ми одне на одного наговорюємо, то знищуємо командира, — стиха каже їй 42-річний Валерій Хорошковський і показує в бік Януковича. Герман киває.

Чиновники кладуть квіти. Янукович з Азаровим сідають у мікроавтобус, Литвин — у чорний "мерседес". Урядовці розходяться.

— Я сейчас еду на работу, — розповідає Злочевський. — Не все успел сделать. Потом буду праздновать дома с семьей.

— Свято визначне та видатне. Обурює, що лише покладаємо квіти, — каже колишній мер столиці, нардеп-"нунсівець" Олександр Омельченко, 73 роки. — Треба було більш урочисто відсвяткувати, більш національно гордо та патріотично. Треба було закликати всіх охочих приїхати на свято у Київ, щоби пройшли демонстрацією центром столиці.

Після покладання квітів глава держави та урядовці поїхали на Володимирську гірку. Там Янукович мав півгодинний виступ. Його показували у прямому ефірі Першого національного. Парк Володимирської гірки обгородили металевими парканами та міліцейським кордоном. Пускали тільки за запрошеннями.

 

Влада вважає опозицію зайвою

Президент Віктор Янукович у своєму виступі сказав, що через сварки ми можемо втратити державність. Владі вдається уникнути кровопролиття, зберігати соборність. Українці єдині у прагненні збудувати європейську країну, в якій кожна людина буде вільною і щасливою.

— Демократична, правова, високотехнологічна та розвинена держава, яка є невід'ємною складовою європейської цивілізації, — ось наша мета.

Слова глави держави про об'єднання та згуртування треба розуміти так, що він вважає опозицію зайвою, говорить 55-річний Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій:

— Влада посилає відверті та приховані повідомлення, що опозиція — це зло. В розумінні Януковича — це розкол та конфліктність. Хоча у демократичних країнах опозиція є невід'ємним елементом успішної політично-економічної системи. Виступ президента — типова риторика пострадянських політиків. У них слова живуть окремо від дій. Потяг влади до мішури та пустих слів є демонстрацією того, що вона не знає, куди вести цю країну.

 

Зараз ви читаєте новину «Янукович, Азаров і Литвин приїхали однією машиною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути