Ексклюзиви
субота, 15 липня 2017 11:08

Петя

Майже 12,5 тисячі комп'ютерів в Україні припинили роботу внаслідок хакерської атаки. Вийшли з ладу пристрої у Німеччині, Польщі, Росії. Атака розпочалася 27 червня об 11:30. Була спрямована переважно на техніку державних компаній і засобів масової інформації.

Атаку здійснив вірус-здирник Petya.А. Названий на честь російського супутника "Петя" – із фільму про агента Джеймса Бонда "Золоте око" 1995 року. Комп'ютер перезавантажується, вся інформація на ньому зашифровується. На екрані з'являється оголошення: щоб розблокувати систему, треба заплатити $300

 

Петя – пестлива форма імені Петро. Інші варіанти скорочення – Петрик, Петрусь. З давньогрецької мови ім'я означає "камінь". ­Білоруський відповідник – Пятро, англійський і німецький – Пітер, французький – П'єр. Рибалка Петро – один з апостолів Ісуса Христа. Він став першим єпископом Римським – майбутнім папою. Православна церква відзначає іменини Петра понад 80 разів на рік. Найвідоміші: 29 січня, 12 і 13 липня. Петрівка – один із чотирьох багатоденних постів церковного року. Розпочинається за тиждень після Трійці. Закінчується 12 липня – на свято апостолів Петра і Павла.

Петя – одне з прізвиськ президента України 51-річного Петра Порошенка. Інше – Порох, скорочене від прізвища. Недруги також називають президента Вальцманом – нібито це його справжнє прізвище, або ж "Шоколадний король" – як власника кондитерської корпорації Roshen.

Петя – болгарське жіноче ім'я. Його мають майже 30 тис. жительок країни. Чоловічий аналог – Петър. Петя Константинова – тамтешня художниця й ілюстраторка. Малює картини з котами й собаками.

– Скільки приїжджала до бабусі, вона свого півня називала Петя, – розповідає вчителька Марія Стасюк, 29 років. Її баба родом із селища Магерів Жовківського району Львівської області. – "Петя проспівав, пора вставати", – завжди казала зранку. Перед Різдвом когута різала на холодець. Наступного, молодого, далі кликала – Петя. А ще так називали на вулиці гонорових хлопців, які любили задиратися.

"Півник Петя" – український анонімний фрік-співак. Записує пісні та монтує для них примітивні відеокліпи. У них постає в образі півня. Першу роботу – "Ти моя курочка" – від 2009 року переглянули понад 100 тис. осіб. Згодом виклав у мережу ще дев'ять пісень. Останню 2012-го. На інтерв'ю телеканалу TВі автор прийшов у масці з рожевої панчохи.

Петя Бампер – вигаданий кандидат у президенти в скетч-шоу "Українці афігенні" 2009 року. Його канал BamperTV на відеосервісі Youtube має понад 50 тис. підписників.

"Петя родом із села, – йдеться в описі його "передвиборного ролика". – Звичайний тракторист, мужик із великим життєвим досвідом. Петро Бампер приваблює свій електорат правдою і прямотою. Не боїться в свою промову вставляти нецензурну лексику. Вважає, що його виступ – це "крик народу", а теперішнє кризове становище в країні описати без лайки неможливо".

"Петя" – інтернет-мем, що з'явився у мережі три роки тому. Містить прості життєві поради, як от:

Це Петя.

Петя сидить в інтернеті.

Петя бачить щось, що його зачіпає.

Петя проходить повз. Петя розумний.

Будь як Петя.

"Петя" – прізвисько радянського злодія в законі Петра Вишіна (1914–1958). Родом із російського Челябінська. Зник безвісти під час втечі з тюрми на Колимі.

"Гастролер союзный, но в основном двигал на Украине, – пише російський портал "Прайм-Крайм". – Киев, Одесса, Харьков. Зажужжал перед войной. Психа приятель был. У Высоцкого в книге про него написано, что когда мусора заходили в хату, видя, что идет игра, то не могли найти колоду. Петя-Коля её при шмоне засовывал в карман надзирателю, а после шмона забирал обратно. Легенда!"

"Петя" на кримінальному жаргоні – купюра номіналом 500 руб­лів. У Російській імперії на ній був зображений Петро І.

"Петя і вовк" – симфонічна казка для дітей. Написав радянський композитор Сергій Прокоф'єв (1891–1953) для Центрального дитячого театру. Прем'єра відбулася 2 травня 1936 року.

"Петя по дорозі в Царство Небесне" – фільм російського режисера Миколи Досталя, 71 рік. Знятий 2009-го в місті Кандалакша Мурманської області. Події відбуваються 1953 року.

Головний герой – хлопець Петя. Він страждає на синдром Корсакова – не може запам'ятовувати поточні події при збереженій пам'яті про минуле. Вважає, що він – інспектор ДАІ. Зупиняє серед вулиць автомобілі та перевіряє документи. Місцеві постійно підігрують йому. Приходить звістка про смерть Сталіна. Петя не розуміє, чому радіють в'язні, адже помер вождь. Вішає на свій будинок прапор із траурними стрічками. З розташованої поруч із містом колонії тікають двоє ув'язнених. Петя приєднується до групи з пошуку. Його помилково вбиває один із конвоїрів.

"В українців імена у пестливій формі переважно москвомовні: Вася, Ваня, Петя, Гріша, Діма, Мітя, Даша, Наташа, Стьопа, Катя, Саша. Куди поділися прекрасні українські відповідники: Івасик, Івась, Іванко, Василько, Васько, Владко, Владик, Володик, Володько, Григорко, Гринько, Дмитрик, Грицик, Дмитруньо, Дмитрусь, Микольцьо, Миколочко, Михайлик, Михасик, Петрик, Петрусь, Петрусик, Степанко, Славко, Славчик, Марійка, Наталочка, Олесюня, Світланка?" –

Любов СЕРДУНИЧ, 58 років, поетеса

Зараз ви читаєте новину «Петя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути