неділя, 05 січня 2020 13:04

З'явилась нова інформація про танкер, який потрапив у аварію біля Одеси

З'явилась нова інформація про танкер, який потрапив у аварію біля Одеси
Танкер був пов'язаний з контрабандою. Фото: "Думская"

Державна служба морського та річного транспорту України завершила розслідування аварії танкера Delfi.

Судно виявилося в аварійній ситуації ще в ніч з 2 на 3 листопада 2019 року. Його зірвало з якоря і віднесло в територіальні води України. Тоді капітан повідомив береговій владі, що не може запустити головний двигун через недостатню кількість дизпалива і масла. Жодна з державних служб не прийшла на допомогу морякам, повідомляє "Думская".

Потім стало зрозуміло, що танкер не має суднових сертифікатів і документів на прапор. Він йшов під прапором Молдови, але з молдавського реєстру Delfi виключили 27 вересня 2018 року. СБУ поінформувала прикордонників про те, що судно може бути причетне до контрабанди паливно-мастильних матеріалів. Прикордонники нічого не зробили, хоча за законом зобов'язані були затримати танкер і відбуксирувати його в найближчий порт.

Капітан морського порту "Південний" витратив час для надання негайної допомоги аварійному танкеру. Судновласник пообіцяв якомога швидше надіслати з Очакова буксир.

Адміністрація морпортів України з 13 по 20 листопада не могла визначити безпечне місце стоянки для Delfi і призначити буксир, який доставив би аварійне судно до нього.

"Це призвело до того, що заходи з порятунку танкера почалися в темний час доби, з настанням складних погодних умов", - йдеться у висновку держслужби.

Капітан танкера порушив ряд вимог міжнародних нормативних документів. На танкері мало бути мінімум 5 членів екіпажу, а було 3. Він не відпрацьовував з командою дії в аварійній ситуації, допустив ризиковану стоянку на одному якорі без палива, води, харчів, радіостанції, з непрацюючим радаром. Він свідомо відмовився від буксирування в порт "Південний".

Капітан і екіпаж буксира, надісланого судновласником з Очакова, не використали довгий сталевий буксирний трос і спробували тягти танкер на 40-метровому канаті. Він не витримав шторму і обірвався.

В акті Морський служби власником танкера вказана британська компанія Mister Drace PC. Раніше чиновники називали власниками інші юридичні особи. Спочатку в офіційних повідомленнях фігурувала фірма з Бірмінгема Atenia Holding Ltd, потім Frio Fondo LP з Бірмінгема.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друга надзвичайна подія за добу. Біля Одеси танкер сів на мілину

Танкер вже фігурував у кримінальних справах. Протягом 2012-2014 років близька до сім'ї екс-президента Віктора Януковича бізнес-група Сергія Курченка організувала схему по контрабандному ввезенню на територію України нафтопродуктів. Їх оформляли як транзитний вантаж. У схемі були задіяні службові особи ряду приватних підприємств, посадові особи державних органів та десятки судів. Серед них був і танкер Delfi.

Джерело "Думської" в правоохоронних органах зазначає, що танкер брав участь в контрабандних перевезеннях до 2018 року. Він отримав пошкодження. Судно відбуксирували в нейтральні води у порту Південний, де воно працювало плавучим складом для нафтопродуктів.

В Одесі аварія танкера "Делфі" призвела до значного забруднення узбережжя Чорного моря.

Вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії танкера "Делфі" перевищує гранично допустиму концентрацію у 90 разів.

Зараз ви читаєте новину «З'явилась нова інформація про танкер, який потрапив у аварію біля Одеси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути