Журналіста 45-річного Олеся Бузину розстріляли біля власного будинку по вул. Дегтярівській, 58 у Києві 16 квітня 2015 року. Чоловік саме вийшов на пробіжку. Убивці чекали його в авто.
"Близько 13:45 він разом з дружиною вийшов з під'їзду і повільно пішов до арки - єдиного виходу і виїзду з двору. Машина кілерів стояла так, щоб їм було зручно скористатися цією дорогою. Я вийшла на вулицю вигулювати собачку. Коли відкрила двері парадного, побачила темну іномарку. Ще подумала: хтось в гості приїхав. Адже всі наші машини я знаю. Повернулася через півгодини. Тільки зайшла у квартиру, чую - стрілянина, потім крики: допоможіть! Подивилася у вікно, жахнулася. Прямо на доріжці лежить Олесь. Над ним ридає дружина. В машині було дві або три людини, важко сказати, скло чорне. Як тільки Олесь вийшов, вікна в машині відкрилися. Вогонь вели прямо з салону. Було п'ять чи шість пострілів. Схоже, що автомат. Стріляли Олесеві в спину прицільно - дружина, а також товариш, який був поруч, не постраждали. Відразу після розстрілу вікна в машині закрилися, двигун авто завив і машина на повному ходу виїхала з двору", - розповідала тоді сусідка Тамара.
Невідкладна допомога примчала хвилин через 10 після розстрілу. Але все, що змогли зробити лікарі, - констатувати смерть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мене били четверо. Одягли мішок на голову, наручники" - активіст Медведько про справу Бузини
18 червня за підозрою у вбивстві Бузини затримали киян Андрія Медведька та Дениса Поліщука. Того ж дня їх заарештували. Андрій Медведько — член ВО "Свобода". Неодружений. Був кандидатом у депутати Київради, помічником нардепа-"свободівця" Едуарда Леонова. Закінчив Київський політехнічний інститут. Денис Поліщук закінчив Національний університет харчових технологій. А також Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації КПІ. Військова спеціальність — спецзв'язок, контроль режиму секретності. На виборах 2012-го балотувався у народні депутати від партії "Українська національна асамблея", що пізніше стала частиною "Правого сектору". Працював у будівельних компаніях "Капітал Спецресурс" та "ФДМ Груп". Обидва - активісти Майдану та бійці АТО.
Суди над затриманими тривають і досі. 15 квітня закінчували слухати обвинувальний акт, який складається з 30 сторінок. Далі суд визначить порядок дослідження доказів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозрювані у вбивстві Бузини розповіли, як у них силоміць брали аналізи ДНК
"Це може бути спочатку дослідження письмових доказів, потім допит свідків. Або спочатку допит свідків, а потім дослідження письмових доказів. Обвинувачених як правило допитують в кінці", – розповіла речниця столичної прокуратури Надія Максимець.
Тепер суди у справі відбуватимуться майже кожного тижня, що значно прискорить процес розгляду, додала Максимець.
Журналіст був відомий українофобськими заявами. Дотримувався ідеї "русского мира" і підтримував федералізацію та двомовність України. Останнім місцем роботи була газета "Сегодня", де він був шеф-редактором. Звільнився у березні, був не згоден із редакційною політикою. 12 років працював у газеті "Киевские Ведомости" спеціальним кореспондентом, був політичним оглядачем газети "2000". Написав 7 книг, у тому числі "Вурдалак Тарас Шевченко", "Таємна історія України-Руси", "Поверніть жінкам гареми".
Коментарі