Ексклюзиви
субота, 02 березня 2024 05:50

Спецтема: Війна Росії проти України

ЗСУ зайняли оборону поблизу Часового Яру - карти боїв від ISW
6

Карти боїв від ISW за 1 березня
Фото: ISW
Карти боїв від ISW за 1 березня
Карти боїв від ISW за 1 березня
Карти боїв від ISW за 1 березня
Карти боїв від ISW за 1 березня

Українські сили зайняли оборонні позиції поблизу Часового Яру, що на заході від Бахмута.

Водночас ворог може активізувати наступ на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Про це свідчать карти боїв від ISW.

1 березня тривали позиційні бойові дії на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп'янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп'янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки.

Російські "воєнкори" опублікували кадри, на яких нібито видно, як війська РФ завдають удару плануючою бомбою по українському понтонному мосту через річку Оскіл біля Куп'янська-Вузлового (безпосередньо на південний схід від Куп'янська), і стверджують, що російські війська нібито знищили всі стаціонарні мости через річку Оскіл.

У звіті зазначається, що війська РФ, ймовірно, пошкодили стаціонарні мости через річку Оскіл під час скоординованої ударної кампанії у вересні та жовтні 2023 року, хоча ці зусилля не змогли в той час ізолювати оборону ЗСУ на північний схід від Куп'янська, і українські війська, схоже, ще не стикаються з серйозними труднощі із забезпеченням позицій на східному березі р. Оскіл.

"Посилення російських ударів по українських переправах вздовж річки Оскіл було б показником того, що російські війська можуть мати намір активізувати поточну російську наступальну операцію на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна", - зауважують аналітики.

1 березня поблизу Бахмута тривали позиційні бої. Окремі російські "воєнкори" спростували попередні заяви РФ про те, що росіяни нібито захопили Іванівське (на захід від Бахмута), і стверджували, що ті продовжували просуватися поблизу та в межах населеного пункту. При цьому в ISW не спостерігали візуального підтвердження нещодавніх помітних тактичних досягнень Росії в районі Іванівського.

Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Берестового та Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Бахмута біля Південного та Нью-Йорка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб повідомив про обстановку на важкому Авдіївському напрямку

1 березня речник угрупування військ ЗСУ "Хортиця" капітан Ілля Євлаш повідомив, що українські сили зайняли значні оборонні позиції поблизу Часового Яру (на захід від Бахмута). Він розповів, що ЗСУ почали готувати Часів Яр до оборони відразу після захоплення Росією Бахмута в травні 2023 року і що навколо населеного пункту є кілька українських оборонних "кілець". Євлаш також заявив, що бійці створили десятки оборонних позицій розміром у відділення та десятки оборонних позицій розміром зі взвод поблизу Часового Яру, а також укріплення та вогневі точки в самому населеному пункті. Євлаш також заявив, що ЗСУ створили мінні поля та інші оборонні перешкоди в районі Часового Яру.

Наявні у ISW зображення показують, що Сили оборони створили значні укріплення у формі кільця в районі Часів Яр. За словами Євлаша, потенційне захоплення Росією Часового Яру відкриє окупантам шляхи просування в напрямку Костянтинівки (на південний захід від Часового Яру) і що головною оперативною метою інтервентів у Донецькій області залишається Краматорсько-Слов'янська агломерація (приблизно 35 км на північний захід від Бахмута).

Війська РФ нещодавно просунулися на захід від Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 1 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 лютого, свідчать про те, що нещодавно підрозділи 114-ї мотострілецької бригади військ РФ нещодавно просунулися до південно-східної околиці Орлівки (на захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, вказують на те, що підрозділи російської 15-ї мотострілецької бригади РФ нещодавно просунулися до східних Бердичів (на північний захід від Авдіївки).

Російський "воєнкор" повторив існуючі заяви про те, що ЗСУ відійшли з н.п. Тоненьке (на захід від Авдіївки) і що війська РФ повністю захопили Орлівку. Між тим аналітики ISW не спостерігали візуального підтвердження того, що російські сили діють у Тоненькому чи Орлівці.

Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Семенівки та на південний захід від Авдіївки в районі Невельського та Первомайського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що на Авдіївському напрямку війська РФ посилюють вогонь з непрямого наведення та збільшують чисельність штурмових груп до розміру "батальйонної тактичної групи". Він також заявив, що російські сили направляють підкріплення для наступальних операцій в районі Авдіївки, і визнав, що війська РФ нещодавно досягли невизначених локальних успіхів.

Війська РФ нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих позиційних боїв на заході та південному заході від міста Донецька 1 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, свідчать про те, що нещодавно підрозділи 39-ї мотострілецької бригади військ РФ здійснили незначне просування в південній Новомихайлівці (на південний захід від міста Донецьк). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, показують, що російські загарбники нещодавно просунулися на схід від Побєди (на південний захід від міста Донецьк). Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ продовжували діяти на південній околиці Красногорівки (на захід від Донецька), хоча українські військові офіційні особи заявили, що ЗСУ витіснили російські війська з Красногорівки 27 лютого.

Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки.

1 березня тривали позиційні бої в районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої точилися на південний схід від Великої Новосілки поблизу Новодонецького та Золотої Ниви; на південь від Великої Новосілки біля Урожайного; і на південний захід від Великої Новосілки поблизу Марфополя, Шевченка і Малинівки.

1 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного. Російський "воєнкор" стверджував, що руйнування в межах Роботиного ускладнюють військам РФ встановлення плацдарму, і що окупантам доводиться регулярно маневрувати в межах спірної "сірої зони" в селищі.

1 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок. Російський "воєнкор" заявив, що війська РФ нібито намагаються зачистити територію поблизу Кринок.

Російські війська акумулюють свої сили на сході України.

Зокрема, зараз відбувається один із "потужних ривків" окупантів на місто Часів Яр, що в Бахмутському районі Донецької області. Про це в ефірі "Радіо Свободи" повідомив речник Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Ілля Євлаш.

Він зазначив, що ситуація поблизу Часового Яру дуже напружена: росіяни перекидають туди свої основні сили, намагаються тиснути в напрямку Часового Яру, оскільки зараз цей населений пункт є ключовим для них.

Зараз ви читаєте новину «ЗСУ зайняли оборону поблизу Часового Яру - карти боїв від ISW». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути