На Донбасі росіяни намагаються продовжувати наступ на Авдіївському та Бахмутському напрямках.
Водночас поблизу Сватового окупанти не мають переваги, через що хаотично проводять свої контратаки. Про це в ефірі "24 каналу" розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.
За його інформацією, окупанти мають величезні втрати, тому намагаються зберегти залишки професійної армії.
Речник зазначив, що на Сватівському напрямку у ворога є "спорадичні спроби контратак", які, як правило, дуже смертельні для нього, після чого росіяни з великими втратами відходять назад.
"Там домінантною є позиція української сторони. Ми, просто з огляду на погодні умови, а також на наявні сили та засоби, тиснемо на противника, постійно його вражаємо артилерійським вогнем, вражаємо високоточною зброєю склади, логістику – не даючи окупантам спокою", – пояснив Череватий.
За його словами, найбільші сили противник зосередив на Авдіївському та Бахмутському напрямках.
"Якщо раніше ворог міг вести широку наступальну операцію, то зараз він зосередився на цих двох напрямках – доволі великі підрозділи туди направив й намагається щодня проводити по декілька десятків штурмових дій. Також він веде постійний артилерійський вогонь зі 152 та 122 калібрів, ствольної артилерії, РСЗО, танків та мінометів", – додав він.
За його словами, у росіян нічого не виходить, позаяк ЗСУ побудували тут потужну лінію оборони.
"Це не дозволяє йому прорвати оборону і вийти на оперативний простір, щоб захопити всю Донеччину і Запоріжжя. Їм це не вдається і щоденно вони отримують неймовірні втрати, як для сучасної армії 21 століття", – наголосив речник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бій за Донбас: російські загарбники намагаються вбити клин у лінію оборони ЗСУ
На думку Череватого, головними факторами успішної оборони Бахмута є мужність, героїзм і неймовірна вмотивованість українських військових.
"ЗСУ просто творять чудеса. Також це кмітливість та неординарність дій командування, симетричність та несподіваність рішень для ворога, максимальне використання наявного ресурсу. Тобто є ціла система, яка на противагу радянській, яку використовує ворог, показала абсолютну ефективність", – підкреслив речник.
З його слів, на Бахмутському напрямку в окупантів стоять "різнорідні угруповання", на вістрі атак яких ПВК "Вагнера" і ПВК "Ліга".
"Вони між собою взаємодіють на полі бою, але у кожного своє командування, а вже потім йде тактичне узгодження на місцях. Так само діють "кадирівці", які виконують роль жандармерії, каральних органів, загороджувальних відділів та беруть участь у розправах над місцевим населенням", – зауважив представник Східного угруповання військ.
Він додав, що новомобілізовані окупанти, які прибувають на Бахмутський напрямок, є фактично безправними.
"Той, хто не має навичок і можливостей відстояти свої права – він піддається абсолютній обструкції, а особливо, якщо щось робить неправильно. Їх використовують як "передню лаву" і як елемент пошуку наших вогневих позицій. Ворог максимально береже залишки професійної армії та "старої гвардії", які воювали в Сирії й мають певний досвід", – резюмував Череватий.
На Донбасі Збройні сили України продовжують відбивати атаки й штурми російських окупантів. Контрнаступ на заході Луганщини триває, хоча дощова погода і сповільнила бойові дії.
Водночас на півдні окупанти будують другу та третю лінію оборони, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW).
Бахмутський напрямок називають чи не найважчою ділянкою фронту зараз. На відміну від інших позицій, де Збройні сили України перейшли переважно від оборони до наступу, тут досі обороняються. На цій ділянці фронту Росія втрачає приблизно 100 військових щодоби.
Окупанти планували захопити Бахмут до кінця жовтня. Таке завдання перед російськими солдатами поставили їхні генерали у Кремлі, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Коментарі