В Україні територіями з лихоманкою Західного Нилу (ЛЗН) визначені території у 70 населених пунктах 18 регіонів. Про це повідомив перший заступник Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук, пише УНН.
За період 2006-2011 рр. зареєстровано 44 випадки захворювань на ЛЗН: у Запорізькій області – 29 (у т.ч. 1 закінчився летально), Донецькій – 10, Миколаївській – 2, Херсонській, Полтавській, Харківській (завезений із Греції) по одному.
Найбільше випадків було зареєстровано у 2008 та 2011 рокам (по 11 випадків).
Як повідомляється у відповіді, серед зафіксованих у 2011 році випадків 5 були у Запорізькій області, Донецькій – 3 (з них 1 завезений з Греції), Миколаївській – 2, Полтавській – 1.
За 7 місяців 2012 року зареєстровано 3 випадки серед дорослих, всі з Полтавської області, та у 10-річної дитини із Полтави.
За словами О.Кравчука, всі випадки захворювань пов'язані з укусами комарів – переносників збудника інфекції під час виконання робіт по господарству на територіях присадибних ділянок, за місцем проживання, під час перебування біля річок та озер.
Найчастіше за період з 2006 року реєструвалися випадки захворюваності на лихоманку Західного Нілу у Запорізькій - 50%, Донецькій - 22% та Полтавській - 11% областях.
У всіх зафіксованих СЕС випадках жертвами лихоманки були громадяни України і практично у всіх випадках зараження відбувалося на території України, окрім одного випадку, де зараження жінки зі Сніжного Донецької області могло відбутися у Греції.
У СЕС повідомляють, що до винищення, відлякування та захисту людей від нападу комах, які є переносниками збудника хвороби.
Щорічно проводяться сезонні гідротехнічні роботи, які спрямовані на ліквідацію виплоду комарів, а також на створення умов, непридатних для розвитку личинок (роду Anopheles та деяких видів комарів родів Aedes та Culex). Обсяг проведених таких заходів по видам робіт склав: засипка водойм – 114,83 га, упорядкування водоймищ – 27 тисяч 196,2 га, упорядкування водотоків – 13 813 км, територій – 54 тисяч 618,4 га, осушування боліт – 1 105,6 га.
Оперативна площа обробок в Україні проти імаго (личинки) комарів у приміщеннях склала 20 681,9 тис. м? та поза приміщеннями – 1 303,5 тис. м?, проти личинок комарів на відкритих та прилеглих до водойм територіях – 6 012,5 га.
У 5 регіонах України (Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська та Сумська області та АР Крим) проводилася біологічна боротьба з личинками комарів шляхом зариблення водойм личинкоїдними рибами, що дозволило оздоровити водойм та річок на площі у 16 140,6 га.
Лабораторне обстеження та підтвердження тестування зразків матеріалів від хворих з підозрою на захворювання лихоманкою Західного Нілу проводиться в лабораторії вірусології та СНІД ДЗ "Центральна санепідстанція МОЗ України", що є організаційно-методичним центром з питань лабораторної діагностики інфекційних хвороб вірусної етіології. Дослідження первинного матеріалу від зазначеної категорії хворих запроваджено у регіональних вірусологічних лабораторіях закладів Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
Довідка: Лихоманка Західного Нілу – інфекційна хвороба вірусної етіології, яка за Міжнародними медико-санітарними правилами (2005р.) віднесена до інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення.
Лихоманка Західного Нілу (або західно-нільський енцефаліт) – гостре не до кінця вивчене вірусне захворювання, яке переноситься комарами роду кулекс та характеризується гарячкою, серозним запаленням мозкових оболонок.
Коментарі
7