Україна змінила стратегію війни проти Росії і відкрила другий фронт.
Зараз бойові дії відбуваються безпосередньо на лінії зіткнення, а також на території РФ - це повністю змінює правила гри і завдає найбільше шкоди окупантам. Про це пише видання The Spectator.
Зазначається, що удар по нафто- і газопереробному заводу та експортному нафтовому терміналу в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом" серйозно підірвав здатність Росії виробляти і експортувати паливо".
"Фактично, ці безпілотники українського виробництва виявилися більш успішними у запровадженні санкцій проти російської торгівлі вуглеводнями, ніж усі невдалі спроби Заходу обмежити ціни і ввести ембарго на російський експорт", - пише видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Удар по нафтобазі в російському Туапсе був спецоперацією СБУ - джерела
Водночас, близько 40% економіки Росії працює на війну. Більшість з цих витрат покриваються саме за рахунок продажу нафти та газу, тому російська інфраструктура є ідеальною мішенню для українських безпілотників.
Журналісти пишуть, що насосні станції, термінали СПГ і нафтопереробні заводи зручно заповнювати легкозаймистим продуктом, оскільки вони являють собою величезні, розлогі промислові об'єкти.
"Росія має одну структурну вразливість, якої не має Україна: її величезна територія і розпорошена інфраструктура унеможливлюють захист кожного трубопроводу, заводу і мосту", - наголошують вони.
Крім того, як зазначається, завдяки дронам та далекобійним ракетам, Україна може зробити цю війну "занадто дорогою і болючою для кремлівського диктатора Володимира Путіна, щоб її продовжувати". А в подальшому, це може стати методом стримання, щоб окупанти кілька разів подумали перед тим, як починати нову війну.
Нафтопереробний завод у російському Туапсе паралізований після удару дронів.
Цей завод є єдиним на чорноморському узбережжі РФ, входить в десятку найбільших у країні та переробляє щороку до 9 млн т сировини, пише Reuters з посиланням на джерела у галузі
Після атаки 25 січня на НПЗ сталась пожежа. Згоріла вакуумна установка.
Ремонт орієнтовно може тривати до кінця лютого - початку березня.
Коментарі