Роскомнагляд ухвалив рішення про блокування доступу до мережі Facebook у РФ.
"З жовтня 2020 року зафіксовано 26 випадків дискримінації російських ЗМІ та інформаційних ресурсів з боку Facebook", - пише Роскомнагляд.
Обмежувати доступ до соціальної мережі "Фейсбук" у Росії почали з 25 лютого. Приводом стало те, що раніше соцмережа маркувала матеріали низки російських ЗМІ як недостовірні.
У Росії зверталися до компанії Meta – материнської компанії Facebook – з вимогою зняти обмеження та пояснити причину їх запровадження, але власники соціальної мережі їх проігнорували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Підвезли 10 бабуль і почали роздавати пакунки" - у Херсоні зірвали мітинг за створення ХНР
"Напередодні російська влада зажадала припинити незалежну перевірку фактів і маркування контенту, що публікується у Facebook чотирма медіа, що належать державі. Ми відмовилися. Як результат, вони оголосили, що обмежуватимуть роботу наших сервісів", - заявив віце-президент Meta Нік Клег.
Раніше в компанії оголосили, що у зв'язку із ситуацією в Україні створюють спеціальний центр для максимально швидкого реагування та ліквідації контенту, що розпалює ненависть, до якого увійдуть експерти та носії мови.
"Ми приймаємо великі кроки для боротьби з дезінформацією, маркуючи контент, який виробляють ЗМІ, спонсоровані урядом, а також контент, який наші фактчери визнають недостовірним", - йшлося у заяві компанії.
У відповідь Facebook заборонив російським державним ЗМІ показувати рекламу та займатися монетизацією у соцмережі.
"Ми забороняємо російським державним ЗМІ показувати рекламу та здійснювати монетизацію на нашій платформі по всьому світу", - написав у Twitter голова відділу політики безпеки Facebook Натаніель Глейхер.
У відповідь російські прокурори звинуватили Марка Цукерберга у порушенні статті 29 Конституції Російської Федерації про право громадян Росії вільно шукати, отримувати, передавати, виробляти та розповсюджувати інформацію будь-яким законним способом.
З березня минулого року російська влада уповільнювала роботу Twitter, звинувативши соцмережу в тому, що в ній поширюється "контент, що схиляє неповнолітніх до скоєння самогубств, що містить дитячу порнографію, а також інформацію про використання наркотичних засобів".
У травні Роскомнагляд позитивно оцінив зусилля компанії Twitter щодо видалення забороненого в Росії контенту і перестав уповільнювати доступ до соцмережі на стаціонарних пристроях.
У жовтні відомство пообіцяло повністю зняти обмеження на швидкість трафіку після того, як компанія видалить весь заборонений контент.
Коментарі