У лікарні № 7 в Луганську стався вибух 11 років тому 18 січня. Обвалилися поверхи з 5 по 3. Загинули 16 людей. Зокрема – 4 медпрацівників. Ще 20 людей, які перебували на лікуванні у відділеннях кардіології, неврології, пульмонології та інтенсивної терапії, – скалічилися. Експерти заявили, що причиною вибуху стали балони з киснем.





Роботи з порятунку людей і витягування тіл загиблих тривали 2 доби. Наступного після вибуху дня залишалася невідомою доля 6 медпрацівників лікарні. Передбачалося, що серед них міг бути завідувач реанімаційного відділення, лікар-реаніматолог, медична сестра відділення функціональної діагностики, медична сестра неврологічного відділення. Невідомою була доля і двох слюсарів лікарні.
Під завалами вдалося знайти живими 8-х людей. Родичі тих, чия доля була не відома, мерзли біля лікарні.
За кілька днів стали відомі попередні висновки експертів. З'ясувалося, що балон, який вибухнув, був наповнений не медичним киснем, а сумішшю газів. Крім того, до трагедії привів ще цілий ряд причин, повідомили в Інформаційному центрі Держгірпромнагляду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після вибуху в луганській лікарні палати з хворими провалювались вниз
Зокрема встановлено, що персонал не навчений роботі з балонами зі стисненим та зрідженим газами; газові балони в лікарні зберігалися не в певному місці; в установі не діяв відомчий контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів з використання балонів зі стисненим та зрідженим газами.
Розслідування остаточних причин трагедії завершили 10 березня. Комісія виявила, що основними причинами вибуху стало не лише необережне використання кисневого балона, але й порушення технологій при його виготовленні та заправці. Крім того, у балоні разом із киснем знаходився газ з високим вмістом вуглецю. Також були виявлені порушення технології заправки балонів медичним киснем. У комісії зазначили, що були допущені порушення й в експлуатації балонів. Адже кисневі балони повинні знаходитися тільки поза межами приміщення, а їх застосовували безпосередньо в реанімаційних залах відділення.
До того ж, до обслуговування балонів з киснем мали допуск особи, які не пройшли навчання з їх безпечного обслуговування. Через відсутність у комісії фактичних даних про місце заправки балонів (неможливо було встановити документальним і експертним шляхом), Держгірпромнагляд звернувся тоді до прокуратури з проханням провести слідчі дії щодо встановлення винних осіб у аварії з боку постачальників кисню.
Загиблих під час вибуху завідувача реанімаційного відділення міської лікарні N7 51-річного Петра Гусака й лікаря-анестезіолога Олега Комарцова, 46 років поховали в Луганську 21 січня. Із ними прощалися на кафедрі реаніматології й анестезіології дитячої обласної лікарні. На панахиду прийшли майже 300 колег, родичів, знайомих. Труни були закриті. Казали, тіла розірвало на частини. На кришках стояли портрети загиблих.
Коментарі