У Кривому Розі працівники Служби безпеки України навідалися на кілька об'єктів Російської православної церкви в Україні.
Там проводять контррозвідувальні заходи, повідомили в управлінні СБУ в Дніпропетровській області.
Перевірку, зокрема, проводять на територіях і в приміщеннях:
- єпархіального управління;
- Спасо-Преображенського собору;
- Свято-Миколаївського храму;
- Свято-Володимирського чоловічого монастиря;
- Храму Іверської ікони Божої Матері та Святогеоргіївської дзвіниці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конституційний суд роз'яснив рішення у справі про РПЦ в Україні
"Безпекові заходи проводять працівники СБУ спільно з іншими правоохоронними структурами за безпосередньої участі представників церкви. Їхня мета – виявлення та протидія підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі нашої держави", ‒ йдеться в повідомленні.
У спецслужбі також нагадують, що такі заходи проводять, щоб унеможливити використання афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних громад як осередку "русского мира". А також для убезпечення населення від можливих провокацій і терористичних актів.
"Спільно з представниками релігійних організацій правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, можливо причетних до протиправної діяльності, й заборонених до обігу предметів. Заходи відбуваються в межах чинного законодавства та на виконання відповідного доручення Ради національної безпеки і оборони України", ‒ наголошують у СБУ.
Російська православна церква в Україні, яка називає себе УПЦ, не змінюватиме назву після рішення Конституційного суду. Останній визнав конституційною норму закону, яка зобов'язує церкву, що підпорядковується релігійному центру на території країни-агресорки, вказувати це у своїй назві. Рішення Конституційного суду прокоментував голова юридичного відділу РПЦ в Україні протоієрей Олександр Бахов.
Закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву так, щоб вона вказувала на її приналежність до Росії, відповідає Конституції. Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд.
Коментарі