Стан справи
Судові засідання у справі резонансного ДТП були розпочаті від лютого 2018 року, приблизно по одному засіданню щотижня, тобто близько 20 засідань за весь період. Наступне засідання відбудеться сьогодні, 18 липня.
"Були заслухані потерпілі, свідки аварії та експерти. Але коли буде оголошено вирок, – важко сказати", - зазначив Перепелиця.
Останнє засідання суду щодо справи відбулося 3 липня. Тоді суд допитав свідка захисту Констянина Кузнєцова, який як автомеханік та спеціаліст з автомобілів Lexus давав пояснення щодо даних, встановлених під час огляду автомобіля Зайцевої.
"Автомеханік чітко визначив швидкість Зайцевої, яка була зафіксована системою безпеки авто в момент, коли вона спрацювала. Однак слідство стверджує, що неможливо визначити, в який саме момент спрацювала система. Беруть до уваги лише покази свідків, які говорять про швидкість, посилаючись на власні відчуття. Щодо авто Дронова - у нього машина стара і не має такої електроніки", - додав Перепелиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зайцева не отримає реальний термін - мати загиблого
Водночас адвокатка Зайцевої Юлія Козир стверджує, що раніше експериментальним шляхом було встановлено, що Зайцева рухалася зі швидкістю 73 км/год і 92 км/год на перехресті. Сама водійка стверджувала, що рухалася зі швидкістю 78 км/год. Свідок Ковальова повідомляла про швидкість 68 км/год. А обвинувачений Дронов заявляв про ймовірні 100-120 км/год. За словами захисниці, суд має рівнозначно врахувати усі ці свідчення.
Адвокатка потерпілих Лариса Матвєєва повідомила, що висновки токсикологічних експертиз і показань лікаря-лаборанта підтвердили, що обвинувачена Зайцева перед аварією вживала наркотичні та психотропні засоби.
"У сукупності з уже долученими до матеріалів справи актами обстеження, результатами токсикологічних досліджень, висновками токсикологічних експертиз та показаннями лікаря-лаборанта ці висновки повністю підтверджують наявність обтяжуючих обставин", - розповіла захисниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд почув, що казала Зайцева у перші хвилини після ДТП
Адвокат Дронова каже, що в суді мають розглянути ще 3 експертизи. Він вважає, що потрібно вислухати наукових експертів дослідницького інституту, а також провести слідчі дії та викликати лікаря Олену Федірко, яка брала аналізи у Зайцевої. 3 липня ця вимога була схвалена.
Позиції сторін
Згідно з останніми свідченнями, водійка Lexus Олена Зайцева визнає свою вину та цивільні позови. Водій Volkswagen Геннадій Дронов не визнає себе винним і від пояснень поки відмовляється. Позиція потерпілих залишилася незмінною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потерпіла відмовилася від претензій до Зайцевої
"Ми вважаємо, що справедливим буде вирок, який передбачає найбільший у цьому випадку строк покарання - 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років та зобов'язання повністю відшкодувати заподіяну шкоду в заявлених потерпілими розмірі", — додала Матвєєва.
Останні відомості про Зайцеву і Дронова
Геннадій Дронов скаржиться на здоров'я. Однак лікування отримує лише в умовах СІЗО, на відміну від Олени Зайцевої.
"Скаржиться на головний біль, тиск. Мучать болі в області шиї, що пов'язано із наслідками аварії. Жодної допомоги йому не надають. На відміну від Зайцевої, на обстеження його не возили. Всі громадяни мають однакові права. Дронову та десяткам інших людей, які перебувають в умовах слідчого ізолятора, у кваліфікованій медичні допомозі та вільному спілкуванні з друзями та родичами відмовляють", - каже Сергій Перепелиця.
Аварія на вул. Сумській у Харкові сталася 18 жовтня 2017 року. На світлофорі Олена Зайцева за кермом позашляховика Lexus почала рух на червоне світло. Після удару із Volkswagen Touareg аід керуванням Геннадія Дронова її авто відкинуло у натовп людей, що стояли на тротуарі.
Коментарі