субота, 13 травня 2017 15:04

"Перелом руки та інсульт": розслідування справи скандального екс-майора
7

Миколі Мельниченку стало зле у суді під час акції протесту
Фото: ТСН
Микола Мельниченко із дружиною Наталією Розинською
Активісти вимагали зареєструвати кандидата у мери міста Василькова Валерія Поповича.
Активісти вимагали зареєструвати кандидата у мери міста Василькова Валерія Поповича.
За словами дружини екс-майора, чоловік постраждав від рук поліцейських. Його з інсультом забрали до реанімації

Екс-майора Управління державної охорони України Миколу Мельниченка довели до інсульту у приміщенні столичного окружного адмінсуду. Про це заявила дружина Мельниченка Наталія Розинська. 13 травня 2013 року під будівлею адмінсуду зібралися мітингувальники. Активісти вимагали зареєструвати кандидата у мери міста Василькова Валерія Поповича. На акцію зібралося близько 50 людей. Згодом з'явився захисник Поповича Мельниченко. Зі слів дружини екс-майора, чоловік постраждав від рук "Беркуту" та потрапив до реанімації.

"Міліція київської області не застосовувала до Мельниченка фізичної сили, а також спецзасобів. Активісти грубо порушували громадський порядок всередині будівлі – розбивали шибки", - розповів керівник прес-служби ГУ МВС у Київській області Микола Жукович.

Згодом з'явилося відео, яке зафіксувало різке погіршення здоров'я Мельниченка.

Микола Мельниченко відомий як автор плівок, які спричинили "касетний скандал". Політичний скандал в Україні виник у листопаді 2000-го після того, як у парламенті оприлюднили аудіозаписи Мельниченка. Плівки підтверджують причетність екс-президента Леоніда Кучми до зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе.

16 вересня 2000 року близько 22:30 31-річний Георгій пішов з роботи на бульварі Лесі Українки, але вдома так і не з'явився. На нього чекали дружина і двоє 3-річних дітей. Видання "Українська правда", яке очолював Ґонґадзе, публікувало матеріали про президента Леоніда Кучму та його оточення. 2 листопада того ж року неподалік міста Тараща у 100 км від Києва знайшли обезголовлене тіло. За даними експертиз тіло належало журналісту. Вбивство журналіста спричинило нечуваний скандал в Україні та за її межами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наталія Розинська поїла картоплі в США

Через два місяці після зникнення журналіста спікер Олександр Мороз заявив, що володіє таємними записами розмов Кучми з високопосадовцями. За його словами, у записах фігурували тодішні глава Адміністрації президента Володимир Литвин, міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко та керівник СБУ Леонід Деркач. На записах обговорюють діяльність Ґонґадзе і вирішують, як з ним бути. Розмову записав співробітник Служби охорони президента, майор Микола Мельниченко у кабінеті Кучми. Як розповів пізніше ЗМІ, використовував "жучок" і диктофони. На думку Мороза, оприлюднені розмови дають підставу вважати, що Кучма був причетний до зникнення журналіста.

У грудні 2000 року почались протестні акції "Україна без Кучми" - мітингарі вимагали відставки Кучми та розслідування його причетність до вбивства журналіста. Згодом головним підозрюваним став високопосадовець МВС Олександр Пукач. Його ув'язнили довічно. Георгія Ґонґадзе поховали через 16 років після вбивства.

У березні 2011-го порушили кримінальну справу проти Кучми. У грудні Печерський суд задовольнив скаргу адвокатів Кучми і скасував постанову про порушення кримінальної справи.

6 грудня екс-майору Мельниченку повідомили про підозру у розголошенні держтаємниці та перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. Мельниченко тривалий час перебував у США. У кінці жовтня 2012 повернувся в Україну. У цій справі суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в $9,6 тис.

10 жовтня 2015 року екс-майор заявив, що має компромат на президента Порошенка. Однак оприлюднювати це не буде. Після його інтерв'ю почалися обшуки так званих записів, які би це підтвердили.

"Я заявляю, що робити цього не збираюся, хоча дуже погано ставлюся до Порошенка. Ну так, у мене є компромат на нього – він лайно і його можна садити у в'язницю. Але я чітко усвідомлюю, що якщо я його викину, то позиції Порошенко, а значить і України, будуть ослаблені", - заявив екс-майор.

Відомо, що нині він із дружиною та донькою проживає в США.

Микола Мельниченко народився 18 жовтня 1966 року у селі Западинка (Васильків) на Київщині. Закінчив Київське вище інженерне радіотехнічне училище. У 1984 році був призваний на строкову військову службу. Служив у 9-му управлінні КДБ СРСР, яке займалося охороною вищих посадових осіб Радянського Союзу. У 1992 році був рекомендований для проходження служби в СБУ, зарахований в Управління державної охорони України. До 2000 року займав посади офіцера охорони, офіцера безпеки, старшого офіцера безпеки, керівника оперативно-технічного підрозділу відділу охорони Президента України. У листопаді 2000-го був звільнений у званні майора за формулюванням "за власним бажанням". У 2001 році отримав політичний притулок у США. Причиною втечі з України стала участь у так званому "касетному скандалі".

Зараз ви читаєте новину «"Перелом руки та інсульт": розслідування справи скандального екс-майора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути