Ексклюзиви
Понеділок, 12 травня 2014 14:46

Спецтема: Президентські перегони-2014

На Черкащині знаходять сотні "мертвих душ" для участі в голосуванні

На Черкащині знаходять сотні "мертвих душ" для участі в голосуванні
Фото: tsn.ua

110 неіснуючих виборців виявили на дільниці №710128, що знаходиться в місті Звенигородка Черкаської області. Голова комісії Микола Ткаченко підозрює, що це так звані "мертві душі", бюлетені яких кидали до скриньок на попередніх виборах.

– Днями люди почали розносити запрошення для участі у виборах президента України, – каже Микола Григорович. – Тільки на одній із дільниць, що знаходиться в районному будинку культури, виявили 110 осіб, який давно немає в районі. Більша частина з них давно виїхала з міста, інші вмерли. Доходило зовсім до абсурду. Так звані "виборці" за даними Державного реєстру "проживали" за адресою, де кілька десятків років знаходиться міськрада. Інші "мешкали" в універмазі. Треті там, де вже навіть будинку не лишилося. Сусіди просто обробляють город, а колишні мешканці досі числяться в списках виборців. Є багато таких, які виїхали до Росії і змінили громадянство. Раніше в районі траплялися випадки, коли декого з наближених до колишньої влади людей та комуністів бачили на дільницях, де вони не прописані. Підозрюю, що колишня влада Партії регіонів створила собі список із "мертвих душ", за допомогою якого підправляла невтішну статистику на попередніх виборах.

Голова районної ради Володимир Кучер підтверджує наявність проблеми.

– Державний реєстр виборців існує з 2007 року, але складається враження, що його ніколи не оновлювали. Реальний реєстр можна створити за рік, а в нас минуло 7 років і нічого не зроблено. До мене надходять аналогічні заяви. Думаю, "мертві душі" були на кожній дільниці. Дільниця в будинку культури найбільша, тому там і виявили понад сотню "підставних". Якщо взяти середню цифру – 50 "мертвих душ" і помножити на кількість дільниць у районі, то вийде понад дві тисячі голосів. Непогана можливість для істотних фальсифікацій.

У Звенигородському районі, за останнім переписом, проживає 46 тисяч осіб.

Зараз ви читаєте новину «На Черкащині знаходять сотні "мертвих душ" для участі в голосуванні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі