Подальше зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері і у водах світового океану може викликати скорочення популяції атлантичної тріски через різке підвищення смертності серед мальків цієї риби.
Андреа Фроммель з Інституту океанології Товариства імені Лейбніца в місті Кіль (Німеччина) та її колеги простежили за долею мальків тріски в декількох басейнах з кислою водою.
Мальки кісткових риб, до яких належить тріска і більшість інших промислових видів, не мають зябер і нирок, що захищають дорослих особин від зростання або падіння кислотності. Підвищення концентрації вуглекислого газу у воді призводить до її закислення, що може негативно впливати на ріст і життєдіяльність молодняку тріски.
Група Фроммель здійснила експедицію в район нересту атлантичної тріски біля західного узбережжя Норвегії в 2010 році. Вони відловили невелику кількість ікри та мальків різного віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У морі залишилися тільки шпроти, тюлька і хамса
Близько 12% малюків з басейну з середнім рівнем СО2 і понад 75% тріски з ємності з високою концентрацією вуглекислоти страждали від численних пошкоджень тканин. За підрахунками кліматологів, кількість особин, що вижили з "акваріума" з високим рівнем СО2 була удвічі нижчою, ніж кількість особин у контрольній групі.
Учені зробили висновок, що навіть скромне збільшення частки вуглекислого газу у водах світового океану може привести до серйозних проблем для росту і розмноження промислових риб.
Коментарі