Гуцулка Ксеня з Верховини служить кулеметницею у одному з підрозділів 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.
Оксана Рубаняк єдина жінка у взводі. Паралельно здобуває три вищі освіти, є організатором багатьох турнірів змішаних бойових мистецтв в Івано-Франківську, заступник голови молодіжної ради обласного центру, працювала до війни в Івано-Франківській міській раді, повідомляє інформагентство АрміяInform.
Нині на рівні з чоловіками воює проти окупантів на Донеччині. На опанування військової професії часу було обмаль, тому все засвоїла швидко вже в районі бойових дій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська Лара Крофт: снайперка із ЗСУ підкорила мережу
"Лише ми, українці, своєю волею, працею та наполегливістю можемо вибити ворога з нашої землі, а відтак – дати країні шанс на цивілізовані блага", – говорить захисниця.
Оксана Рубаняк планує здобути ще одну вищу освіту, четверту. Окрім педагогічної, філологічної та освіти психолога на військовій кафедрі, хоче стати ще й публічним управлінцем-адміністратором. Каже, що вчитись ніколи не пізно, зрештою, як і змінювати країну.
У Збройних силах України працює понад 50 тисяч жінок, з них понад 5 тисяч – на передовій. Безпосередньо на службі перебуває 38 тисяч жінок.
Окрім них, є також цивільні жінки, які працюють у Збройних Силах. Тобто, загалом у ЗСУ понад 50 тисяч жінок. Україна займає одне з перших місці серед країн НАТО за кількістю жінок в армії.
Коментарі