Норвезькій владі, можливо, доведеться побудувати спеціальну медичну установу для єдиного пацієнта - обвинуваченого в подвійному теракті 22 липня 2011р. Андерса Брейвіка, якщо він буде направлений на примусове лікування.
Якщо суд Осло засудить Брейвіка до примусового лікування, він може залишитися у в'язниці Іла, де міститься в даний момент, при цьому для нього, можливо, доведеться добудувати спеціальне відділення.
"З тих пір, як Брейвіка доставили у в'язницю Іла в липні минулого року, її керівництво приділило особливу увагу заходам безпеки і необхідності ізолювати обвинуваченого від інших ув'язнених. Жодна зі спеціальних лікарень у Норвегії не має достатніх заходів безпеки, подібних тим, що передбачені в в'язниці", - повідомляє норвезьке телебачення.
За цією інформацією, лікувальна установа Дікемарк в Осло, де проходять лікування найбільш небезпечні пацієнти в Норвегії, могло б стати місцем утримання Брейвіка, оскільки там, за запевненнями керівництва, створений спеціальний режим, який не дозволить пацієнту втекти. В якості альтернативи норвезькі влади все ж розглядають можливість будівництва спецвідділення в самій в'язниці Іла.
"Ми дійсно розглядаємо різні варіанти, щоб ізолювати Брейвіка від зовнішнього світу", - розповів журналістам статс-секретар медичного відомства Робін Косс, не повідомляючи подробиць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пресу потрапила секретна світлина Брейвіка
У адвокатів Брейвіка поки що немає інформації, якою може бути доля "норвезького стрілка" після того, як суд винесе своє рішення.
"Ми не знаємо про якісь плани будівництва окремого відділення у в'язниці Іла та не отримували будь-якої інформації з цього приводу", - зазначив адвокат Турдом Йордет.
Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали 77 осіб. Спочатку у комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, стався вибух, в результаті якого загинули вісім осіб. Через кілька годин злочинець влаштував стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утойя недалеко від столиці Норвегії, там було вбито 69 осіб. Брейвік відразу ж після перших допитів зізнався у скоєнні терактів, проте винним себе не вважає. Початок судового процесу у справі Брейвіка призначено на 16 квітня 2012 року.
Коментарі
1