Контррозвідка Служби безпеки запобігла втечі з України бойовика збройних угруповань РФ, який воював на Донеччині.
За результатами дій на випередження, зловмисника затримали в одному з готелів Ковеля у Волинській області, звідки він планував виїхати до ЄС, передає СБУ.
"Фігурантом виявився житель Донецька, який у 2015 році приєднався до підконтрольного РФ збройного угруповання "Сомалі" так званої ДНР. У лавах бойовиків він брав участь у боях за Донецький аеропорт, де отримав поранення і був "списаний" з ворожого підрозділу. Наприкінці жовтня 2025 року фігурант під виглядом переселенця виїхав до західного прикордоння нашої держави, щоб оформити український паспорт для виїзду до ЄС", - ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадник намагався пустити під укіс військовий ешелон
Співробітники СБУ завчасно встановили місцезнаходження зловмисника і затримали його на етапі підготовки до втечі. Також перевіряється інформація про можливу причетність затриманого до агентури російських спецслужб, які могли планувати його "відрядження" для проведення підривної діяльності на території Євросоюзу.
Під час обшуків у готельному номері фігуранта виявлено паспорти РФ і так званої ДНР, а також "військовий квиток" та шеврони збройних формувань країни-агресорки.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Контррозвідка Служби безпеки затримала російського агента, який шпигував для ворога у Полтавській, Черкаській та Кіровоградській областях. Зловмисник готував нові повітряні атаки РФ по цих регіонах.
Основним завданням коригувальника було виявити оперативні летовища Сил оборони і засоби ППО та передати їхні координати. Завербованим агентом виявився 18-річний студент технічного коледжу з Полтавщини.




















Коментарі