Збройні сили України застосовують проти російських окупаційних військ комбіновані удари, що дозволяють "морити голодом і розтягувати оборону" ворога.
Такій тактиці осіння негода не заважатиме. Про адаптацію українського контрнаступу написало видання CNN.
Журналісти процитували адмірала Тоні Радакіна, начальника штабу оборони Великої Британії. Він описав стратегію дій Сил оборони проти окупантів як "starve, stretch and strike" - "морити голодом, розтягувати і вдаряти".
Водночас старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Штефан Гаді та старший науковий співробітник Фонду Карнегі Майкл Кофман у журналі The Economist висловили думку, що "здатність українських солдатів швидко опановувати західні технології призвела до недоречного оптимізму, що час, необхідний для створення згуртованих бойових підрозділів, може бути скорочено".
Тепер, на думку експертів, українські воїни повернулися до стилю ведення війни, який знають краще. Вони використовують невеликі мобільні групи піхоти, щоб просуватися на території, що добре укріплена росіянами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ГУР показали, як нищать ворога під Бахмутом: вогняне відео
Минулого тижня в інтерв'ю CNN український бригадний генерал Олександр Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія", сказав: "Ні ворог, ні ми в основному не використовуємо роти, батальйони або бригади, а штурмові загони. Групи по 10-15 осіб".
"Україна використовує таку тактику, щоби зменшити втрати. Головне вміння кожного командира будь-якого рівня - зберегти особовий склад", - зазначив Тарнавський.
Крім того, на цей стиль ведення війни погода матиме не такий сильний вплив.
"Погода може бути серйозною перешкодою під час наступу. Але враховуючи, як ми просуваємося вперед - а ми переважно просуваємося без використання техніки - я не думаю, що це сильно вплине на цей етап контрнаступу", - додав бригадний генерал.
У CNN припустили, що атаки по тилах російських загарбників посилюватимуться.
"Гучні операції, такі як удари по Севастопольському суднобудівному заводу та штабу Чорноморського флоту РФ, сприяють зміцненню бойового духу й нагадують союзникам України, що вона все ще перебуває на передовій", - наголошує видання.
Росія втратила щонайменше 234 офіцери під час контрнаступу ЗСУ. Зокрема, двох генералів і 11 полковників.
Суттєвих втрат РФ зазнала в перші тижні української операції, повідомляє BBC.
Зростання втрат серед командирів вказують на те, що вирішення відповідальних завдань у російській армії, як і раніше, вимагає "ручного управління" та особистої присутності старших офіцерів на лінії фронту, зазначає видання.
Коментарі