вівторок, 11 жовтня 2022 02:20

Спецтема: Війна Росії проти України

Чи потрібно говорити з дитиною про ядерний удар ‒ поради психолога

Чи потрібно говорити з дитиною про ядерний удар ‒ поради психолога
Психологи радять так готуватися до можливого ядерного удару, щоб життя не перетворилося на очікування ядерної війни. Фото: unian.ua

Зважаючи на останні дії країни-агресора Росії та заяви її лідерів, поради щодо дій на випадок ядерного удару не будуть зайвими.

Особливої уваги у цій ситуації потребують діти, зазначає психотерапевтка Вікторія Горбунова.

Втім, за її словами, не варто готувати ні дітей, ні себе до ядерного удару ‒ в сенсі постійно його чекати, обговорювати цю тему та думати про неї.

"Така думально-очікувальна підготовка до того, що, найімовірніше, не станеться, лише розганяє маховик тривоги та страху. Власне життя перетворюється на чекання ядерної війни із зимою", ‒ стверджує Горбунова.

Якщо дитина ще занадто мала, щоб ставити запитання про ядерну війну, краще цієї теми не піднімати взагалі. Якщо ж цікавиться і ставить запитання, але лише тому, що всі навколо про це говорять, скажіть, що це дуже малоймовірно і у вас є чіткий план, що робити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерна зброя, вибух на АЕС чи "брудна бомба" ‒ як рятуватись

"Поясніть, що таке малоймовірно, щоб вас зрозуміли. Можете висипати манку або мак у велику миску, показати одну зернинку і сказати, що цю зернинку треба розрізати ще на частинки", ‒ зазначає психотерапевтка.

Щоб у дитини не було сумнівів, що ви знаєте, що робити в разі ядерного удару, можна поділитися планами. У мережі нині є повно простих і зрозумілих інструкцій стосовно того, куди йти, що їсти-пити та скільки бути в закритому приміщенні.

"Якщо дитина достатньо доросла, щоб зрозуміти нюанси, розкажіть про типи ядерної зброї, про те, як відбуваються запуски, які наслідки матиме Росія лише в разі розгортання цієї зброї. Дайте реальну картину ситуації з підкресленням малоймовірності події", ‒ радить Горбунова.

За її словами, у кожному випадку говорити і пояснювати варто так, щоб поставити крапку в думаннях і переживаннях та перемкнути дитину на життя.

Президент Росії Володимир Путін продовжує погрожувати світу застосуванням ядерної зброї. Водночас міністерство оборони Сполучених Штатів Америки не має інформації, що Путін ухвалив рішення про застосування подібної зброї.

Ризик застосування ядерної зброї проти України Російською Федерацією був завжди. Водночас постає питання щодо якості цього озброєння, заявив очільник Міністерства оборони України Олексій Резніков.

Зараз ви читаєте новину «Чи потрібно говорити з дитиною про ядерний удар ‒ поради психолога». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути