В Україні продають 60% нелегальної червоної ікри.
Асоціація рибалок України розповіла як вибрати якісну ікру до новорічного столу, пише РБК-Україна.
Як вибрати фасовану червону ікру
Візьміть баночку в руки і потрясіть. Якщо всередині булькає, то її краще не купувати. Якісна червона зерниста ікра заповнює баночку щільно і без пустот.
Зверніть увагу на дату упаковки ікри. Видобуток червоної ікри ведеться в липні-серпні. Якщо на кришці вказано будь-який інший місяць, значить, солили ікру морожену, або фасували вироблену раніше.
Маркування дати виготовлення на кришці має бути продавленим зсередини, а не нанесене лазером на кришку або пробитим на папері.
Слід вибирати ікру першого сорту. Кількість солі не повинна перевищувати 4-6%.
Натисніть на кришку банки пальцем. Вона не повинна проминатися і не повинна бути роздутою. Маркування на кришці повинна бути проштампованим зсередини, якщо цифри втиснені всередину - перед вами підробка. Контрафактну банку з червоною ікрою видає неякісна поліграфія і відсутність на етикетці докладної інформації про продукт і виробника.
Краще купувати ікру не в жерстяній банці, а в скляній. Прозоре скло дозволяє розглянути колір, розмір і якість зерна. Якщо ікра червона виглядає так, немов покритого інеєм, вона фальшива.
Відкриту баночку з червоною ікрою тримайте в холодильнику не довше 4-5 днів. Але ні в якому разі не ставте в морозильник - зерна ікри червоної тріснуть і перетворяться на пюре. Ікринки не повинні бути злиплими, засохлими і без оболонки.
Як обрати на вагу
Купуючи на вагу, зверніть увагу на розсипчастість зерна. Ікринки повинні легко відділятися одна від одної.
Перед покупкою обов'язково поцікавтеся у продавця, коли була відкрита ємність з ікрою. В основному на вагу надходить червона ікра в пластикових ємностях від 0,5 кг до 5кг. Ікра - швидкопсувний продукт, після відкриття ємності термін її зберігання становить 24 години. Для продовження її придатності недобросовісні продавці додають в ікру емульгатори на основі формальдегідів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новорічний стіл: що приготувати в святкову ніч
Відтінки
Відтінки червоної ікри безпосередньо залежать від виду риби. Найсмачніша ікра кетова. Колір оранжевий з червоним проблиском, ікринки досить дрібні, плівка тонка, еластична. Якщо ікра зовсім бліда або жовта, значить, вона перезріла і втратила смак. Друге місце у ікри горбуші. Її ікринки помаранчевого і світло-оранжевого кольору. Темно-червона ікра нерки за своєрідний смак отримала у нашого споживача бронзу, а ось європейці, навпаки, вважають її кращою.
Запах
Якісна червона ікра ледь пахне свіжою рибою У штучній ікрі в якості аромату використовують оселедцеві молоки, тому підробку видає сильний рибний запах. На смак вона жорстка і дуже солона. Якщо ви сумніваєтеся, яку ікру купили - ікру червону справжню чи штучну, проведіть нехитрий експеримент. Киньте 2-3 ікринки в склянку з гарячою водою, штучна ікра в окропі розчиниться.
Святкова вечеря коштує українцям у середньому 2000 грн. Найдешевша святкова вечеря подорожчала на 16%. Вона обходиться більш як у 1000 грн. На 28% збільшився у вартості цьогоріч традиційний святковий стіл. Його ціна - 2200 грн. Елітний варіант святкової вечері перевищив 5000 грн. Це на 22% більше, ніж торік.
Коментарі