понеділок, 15 січня 2007 17:47

Премії відкладають на "дитячий рахунок"

 

Дитячі накопичувальні програми дозволять зібрати до повноліття дитини стартовий капітал. Квартири у столиці на ці гроші не купиш, але вистачить для того, щоб оплатити навчання, придбати машину чи взяти однокімнатне помешкання у кредит.

У США вісім із десяти сімей кладуть на рахунок немовляти до $10 тис. Американка українського походження Марія Паненко недавно святкувала своє повноліття. До дня народження доньки батьки Ніколас, 54 роки, та Анна, 50 років, подарували їй $50 тис. Ці гроші вони зняли з депозитного рахунку. У день народження Марії Ніколас поклав на дитячий рахунок $5 тис. Щомісяця подружжя докладало $100. За 18 років вийшла сума, якої буде достатньо для купівлі житла.

— Ми живемо неподалік Вашингтона. Тут більшість людей мешкає у приватних будинках, — розповідає Марія. — Я вже прицінилася — куплю будинок у кредит на 150 квадратних метрів. Він коштуватиме 200 тисяч доларів. Навчатимуся, отримуватиму стипендію і працюватиму. Батьки допоможуть виплачувати кредит.

На повноліття батьки подарували 50 тисяч доларів

В Україні дитячими накопичувальними програмами  займаються такі банки: "Райффайзен Банк Аваль", "ПриватБанк", "Фінанси та Кредит", "Аркада","Промінвестбанк", "Хрещатик", "Ощадбанк", "ПроКредитБанк", "Агробанк", "Трансбанк". Для того щоб дитина на 16-річчя отримала 125 тис. грн, треба щомісяця поповнювати рахунок на 500 грн.

Результати опитування соціологічної служби "Фінанси-інфо" засвідчують, що в Україні лише в одній з десяти сімей користуються чи планують найближчим часом скористатися "дитячими" банківськими програмами. 10 років тому українці неохоче відкривали дитячі рахунки, бо інфляція "з"їдала" річні відсотки.

— Мені здається, що люди поступово забувають про втрачені під час розвалу Союзу гроші, — розповідає працівник відділення "ПриватБанку" в Одесі Дмитро Ольшенко, 35 років. — Тоді в ощадбанках "згоріли" мільйони. Я помітив, що заводити "дитячі" рахунки почали десь 2–3 роки тому.

Дмитро каже, що зараз міцніє національна валюта і спостерігається нестабільність долара. І оскільки "дитячий" — це довготривалий рахунок, Ольшенко радить класти гроші у гривнях. Найближчим часом експерти прогнозують, що сума виплати в разі банкротства банку буде збільшена із 15 тис. грн до 50. Це заспокоює людей і заохочує відкривати дитячі рахунки.

— Хоч ситуація й нестабільна і тримати гроші в банку  ризиковано, я три роки тому в день хрестин нашої донечки поклав на її рахунок тисячу доларів, — розповідає львів"янин Степан Горкін, 30 років. — Поповнювати рахунок не обов"язково щомісяця, але коли отримую премію чи якісь несподівані прибутки — все відкладаю на дитячий рахунок. Ми з дружиною домовилися, що не будемо казати нашій Оленці про ці гроші. Коли їй виповниться 18 — зробимо подарунок.




Як зростає внесок, грн


— У кінці року ви отримуєте відсотки з депозитного рахунку, — пояснює Олена Бабенко, 34 роки, працівник "Райффайзен Банку Аваль". — Часто люди поповнюють рахунок відсотками, які "накапали" за рік. Наприклад, якщо покласти 2000 гривень на 16 років під 12 відсотків річних і щорічно поповнювати рахунок тільки відсотками, у кінці терміну вийде приблизно чотири тисячі гривень прибутку.



 Банк  Назва внеску  Ставка
грн
 Ставка
$
 Мін. сума внеску
грн
 Мін. сума внеску
$
Мін. сума поповнення
грн
Мін. сума поповнення
  $
 Райффайзен Банк Аваль  "У майбутнє"  12%  7%  100
 20 
 50 10 
 ПриватБанк  "Дитяча скарбничка"  13,75%  8,75  200  50
 -  -
 Фінанси та Кредит  "Довгостроковий"  14,5%  9%  500  100  -  -
 Промінвестбанк
 "Повноліття"  12%  8%  500  100  -  -
 Хрещатик  "До 18-річчя"  8,5%  8%  1000  500  500  100
 ПроКредитБанк  "Дитячий депозит"  13,5%  7,5%
 100  20  50  10
 Ощадбанк 
 "Дитячий"
 12%  8%  500  100  100  20

Зараз ви читаєте новину «Премії відкладають на "дитячий рахунок"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути