Вівторок, 10 грудня 2019 07:30

Перепробував понад 50 видів рослин

Автор: ФОТО З САЙТА INSTAGRAM.COM
  Артем та Анна Сілки продають незвичну канцелярію. Її часто замовляють на подарунки. Олівцем можна писати. З другого боку він містить капсулу з насінням різних рослин. Можна посадити в землю, щоб проросло
Артем та Анна Сілки продають незвичну канцелярію. Її часто замовляють на подарунки. Олівцем можна писати. З другого боку він містить капсулу з насінням різних рослин. Можна посадити в землю, щоб проросло

— Хотів почати власну справу. Шукав ідеї. Зайшов на популярні в Польщі, Казахстані, Росії сайти. Вибрав дев'ять продуктів, які можна виготовляти в себе на балконі. Там були килимки зі смішними написами, скарбнички для подорожей та інше. Побачив статтю про данських студентів. Вони зробили олівці, що ростуть, — каже 28-річний Артем Сілко.

Три роки тому з дружиною Анною започаткував бізнес на незвичній канцелярії. Олівці, підставки для канцелярії, листівки містять капсулу з насінням рослин. Якщо посадити в землю й поливати за інструкцією, воно проросте.

— Стержні для олівців замовили в Польщі. Капсулу з насінням розробили самі. У справу вклав близько 20 тисяч гривень, що окупилися одразу. Мали спочатку проблему. Виявилося, що насіння більшості квітів не можна використовувати. Перепробував понад 50 видів рослин. Підійшли шість. Аби налагодити виробництво, дав оголошення у районі. Пропонував роботу на дому. Треба було склеювати стержень із капсулою з насінням. Люди охоче відгукнулися. За день можна заробити 600 гривень.

Продаємо переважно набори. Окрім олівців, туди входять листівки, підставка для канцтоварів. Ще є куб, де вирощують рослину. Найпопулярніша в олівцях — м'ята. У кубах люблять лаванду. Середня вартість набору — 400 гривень. Олівець можна придбати за 35. Буває, що клієнт купив наш виріб, але нічого не виросло. Тоді розбираємося. Найчастіше неправильно садять. Глибоко засовують олівець у ґрунт. Або не так поливають. Якщо клієнт дотримувався інструкції, можемо запропонувати нову продукцію чи повернути гроші. Таких випадків небагато.

Основний ринок збуту — соцмережа "Інстаграм". Виставляємо фото, проводимо конкурси. Писали блогерам, щоб спробували нашу продукцію й дали відгуки. Одного дня я зрозумів, що більше не справляюся з прийомом замовлень, відповідями на запитання. Сказав дружині, що найматиму працівника. Тоді вона звільнилася з роботи й почала вести сторінку. Зараз це наш основний бізнес. Найбільше замовлень маємо перед 1 вересня, новорічними святами. Друга хвиля розпочинається від Дня закоханих. Постійно тестуємо нову продукцію. Зрозуміли, що можемо запропонувати будь-що з насінням. До Нового року випустили ялинкові іграшки з різнокольоровим мохом.

Зараз ви читаєте новину «Перепробував понад 50 видів рослин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода