Ексклюзиви
пʼятниця, 30 грудня 2005 16:02

Начитаним і некурящим є робота на Петрівці

 

Варто лише зайти на книжковий ринок "Петрівка", щоб надибати десятки оголошень про вакансії продавця літератури. Деталі — у співбесіді з власником торговельного місця.

По телефону, вказаному в одному з оголошень, я домовився зустрітися з хазяїном кіоска езотеричної літератури. Ним виявився небагатослівний 40-річний чоловік. Єдине, що вдалося дізнатися, — продавець отримує 7% виторгу щоденно. За місяць набігає мінімум $200. На моє зауваження, що хотів би працювати у вихідні, а решту часу віддавати газеті, чоловік відчайдушно вигукує:

— Кидайте газету, приходьте, тоді я вам все розповім.

Мабуть, зрозумів, що втрачає робітника-книголюба.

Через два ряди знайшов ще одне оголошення "Требуется продавец". Поруч була розкладка дитячої літератури. Оглянувши мене, молодиця дзвінким голосом відрізала:

— Ні, ми хлопців не беремо, бо чоловіки, які продають дитячі книжечки, мають придуркуватий вигляд і відлякують покупців.

Реалізатор книжок для малят заробляє до $100 щотижня

Проте поговорити з нею вдалося. Жінка розповіла, що реалізатор книжок для малят заробляє до $100 щотижня. А загалом, у кожного орендатора-роботодавця свої умови оплати праці: або фіксована ставка, або проценти з продажу, або невелика ставка (наприклад, $100) "плюс" частина від виторгу.

Продавщиця літератури виявилася також найманим працівником. Зізналася, що працює на "Петрівці" два роки й кидати роботу не збирається. Господарі шукають їй змінника — з одним вихідним на тиждень працювати тяжко.

Майже одразу погодилася мене взяти 45-річна Олена Юрченко (12 ряд, 6 місце), яка вже два роки торгує словниками, книжками з історії та музики. Жінка має три вищі освіти. Свою роботу дуже любить й охоче погодилася навчати стажера:

— Курців не беруть — вони димлять на покупців і псують куривом книжки. Ну, й звісно, п"яницю на книжки не поставлять. Окрім того, треба любити читати. Без цього неможливо розібратися в напрямах, авторах. Свій асортимент, більше п"яти тисяч примірників, я знаю напам"ять.

Колись пані Олена хотіла розпочати власну справу, але всі гроші пішли на купівлю квартири. Тепер вона звичайний продавець:

— Асортимент можна вивчити за кілька днів, — каже жінка. — На самостійну торгівлю переходять у перший тиждень "стажування", коли господарі бачать, що робітник відповідальний.

Відповідати продавцю є за що: "Великий тлумачний словник" — 150 грн, товстелезний том "Мисливство" — 500 грн. Поруч із цими фоліантами популярні книги "Код да Винчи" Брауна та "Кладбищенские истории" Акуніна здаються дешевим чтивом. Але постійний попит на них дає стабільний прибуток. За день у реалізатора набігає 30—70 грн заробітку.

Поки ми вели переговори, я "на собі" відчув своєрідність роботи на "Петрівці".  Незмінним супутником продавця є холод. Як не дивно, реалізатори до нього звикли й хворіють рідко. Гріє атмосфера взаємодопомоги та картон під ногами. Тому не так вже часто лишають цю роботу.

— Надумаєте працювати, приходьте, — врешті заохотила мене реалізаторка, побачивши потенційного покупця.


Переваги професії
Реалізатори з "Петрівки" часто зустрічають відомих людей. Так, у Олени Юрченко нещодавно купував останні романи Рея Бредбері Анатолій Кінах. А нардеп Степан Гавриш пішов додому з дитячими книжками видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Продюсер ТРК "Ера" Василь Климчук цікавився книжкою про помаранчеву революцію "Українці перемагають сміючись".

Зараз ви читаєте новину «Начитаним і некурящим є робота на Петрівці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути