середа, 14 лютого 2007 18:58

Місця для поховання надають далеко від міста

Автор: дані: соціологічна служба ”Соціо-плюс”
 

Місце для поховання безкоштовно надає держава після пред"явлення свідоцтва про смерть. Киянам найчастіше пропонують Південне чи Північне кладовища. Вони за 30 км від міста, в Київській області. Родичам померлих незручно далеко їздити — простіше заплатити $3–5 тис. і поховати мерця у старій могилі на кладовищі, неподалік від центру міста.

На Байковому кладовищі з дозволу Київської міської державної адміністрації ховають лише інвалідів війни, учасників бойових дій та людей з особливими заслугами перед батьківщиною. Іншим киянам тут можна лише підхоронювати урни з прахом у могили родичів.

— Чотири роки тому помер мій чоловік, — розповідає 72-річна киянка Наталія Василівна. — Нам пропонували місце на цвинтарі під Києвом. Їхати туди дві з половиною години. Терміново шукали родичів, до яких можна було б підхоронити. Чоловік за життя був проти кремації. Але довелося це зробити. Ділянка наших родичів була забита. Там уже була одна труна і три урни з прахом. Прикро, що довелося підхоронювати до родичів невістки, яких він навіть не знав.

Іноді на одній ділянці поховано 10–12 людей. Є могили у два-три поверхи — коли на труну ставлять одну або кілька урн із прахом. Закон дозволяє так робити через 20 років після першого поховання.

Там була одна труна і три урни з прахом

— У моїй сім"ї був жахливий випадок, — розповідає киянка Анастасія Мечникова, 33 роки. — На Лук"янівському цвинтарі вісім років покоїлася бабуся. Дід хотів, щоб його теж поховали біля неї. Коли працівники копали могилу, знайшли урну з прахом невідомої людини — хтось підхоронив. Було неприємно.

В Інтернеті можна знайти людей, які хочуть продати стару могилу родичів. На центральних цвинтарях за місце можуть попросити $3–5 тис. Це непротизаконно. Хоча люди наважуються на такий крок лише в форс-мажорних обставинах. Наприклад, терміново потрібні гроші на лікування.

У Москві найпрестижнішим цвинтарем вважають Новодівичий. Там місце коштує $300–380 тис. У російській столиці старими могилами торгують активно. На форумах та електронних дошках оголошень в Інтернеті можна знайти таке: "Продам могилу деда. 1917 года. Очень хорошее место. Рядом могила Некрасова. $350 тыс.". За такі гроші можна купити квартиру в центрі міста.

— Ким би ти не був за життя, а упокоївшися на Новодівичему, отримаєш вічну пам"ять та престиж, — розповідає 28-річна москвичка Ольга. — Півроку тому померла моя бабуся. За стару могилу ми заплатили 370 тисяч доларів. Дуже складно було. Довелося дати кілька хабарів, але ми таки купили. Бабуся була дуже хорошою людиною й заслуговує на поховання в достойному місці.

Безкоштовні ділянки надають померлим москвичам на кордоні Московської області — за 70–100 км від міста.

Зараз ви читаєте новину «Місця для поховання надають далеко від міста». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути