пʼятниця, 07 квітня 2017 00:50

Міжнародний валютний фонд вимагає пенсійну реформу

Україна отримала від Міжнародного валютного фонду $1 млрд. У середу Міністерство фінансів розмістило на своєму сайті текст меморандуму із ­вимогами фонду.

До кінця квітня мають прий­няти пенсійну реформу, щоб вона почала діяти з 1 січня наступного року. До кінця травня — закон про продаж землі. До грудня створити єдину базу отримувачів соціальної допомоги. Також монетизувати субсидії, приватизувати частину держпідприємств.

— Із вимог до минулого траншу виконали мало — технічні та організаційні зміни, — говорить директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, 53 роки. — Відкоригували порядок роботи НАБУ, прийняли реструктуризацію кредитів, врахували макро­економічні прогнози. Основного не зробили — пенсійної реформи, запуску ринку землі, монетизації субсидій. По пенсійній був закон, який ніяк не могли проголосувати із 2015 року. Його відкликало міністерство, бо зрозуміли — не працює.

Торік фонд дав Україні мільярд доларів, хоча обіцяли більше. Наші думають: "МВФ не серйозно ставиться, то й ми не будемо". Меморандуми перероблюють уже вп'яте. Фонд ставить улюб­лену умову — дефіцит державного бюджету має бути не більше 3 відсотків. Також висуває лише параметри реформ, але конкретні дії прописує наш уряд. Вони просто кажуть: "Треба ліквідувати дефіцит пенсійного фонду". Далі починається дискусія.

Цього року Україна не зможе виконати жодну з вимог. Земельна реформа можлива, але 50х50. Пенсійна реформа — великий ризик для депутатів. Оскільки Міжнародний фонд її пропонує провести — це великий удар по пенсіонерах. А вони найкраще голосують на виборах. Тому жодна партія не захоче створювати собі негативний імідж. Можуть прийняти пенсійну реформу, але урізаний варіант. МВФ таке не задовольнить.

Монетизація субсидій — нереальна за теперішніх умов. шість мільйонів людей отримують субсидії. За зиму треба буде віддати 9 мільярдів із бюджету. Зараз по субсидіях борги — 25 мільярдів. Але вони віртуальні. Їх можна перекрити за рахунок взаємозаліку — десь зменшать, спишуть.

Є нова вимога фонду провести аудит і приватизувати Приватбанк. Аудит проведуть за рахунок держбюджету без проблем. А приватизація — нереальна.

Зараз ви читаєте новину «Міжнародний валютний фонд вимагає пенсійну реформу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути