вівторок, 17 грудня 2019 06:00

Договір поруки підписують особисто

— Почастішали випадки, коли колектори безпідставно вимагають повернути гроші. Людям телефонують і кажуть, що вони є поручителями за кредитом. Треба віддавати чужі борги. Від такої ситуації ніхто не застрахований, — говорить адвокат 46-річний Ростислав Кравець.

— Одразу просіть показати документи, які підтверджують, що ви є поручителем за кредитом. Якщо не надають, грублять, як це зазвичай відбувається, звертайтеся до правоохоронних органів. Колекторів можуть притягнути до кримінальної відповідальності за вимагання. Як показує досвід, дзвінки й погрози припиняються, коли постраждалі звертаються в поліцію. Є ще один секрет. Вашу справу вестиме слідчий. Повідомлять його контакти. Я радив би дзвінки від колекторів переадресовувати на телефон слідчого. Це допомагає. Шахраї за день його так дістануть, що одразу відкриє кримінальне провадження. Колекторів знайдуть і притягнуть до відповідальності. Поки, на жаль, правоохоронці не поспішають розслідувати такі справи.

Українцям треба пам'ятати, що без особистої згоди людину не можуть записати поручителем за кредитом. Для цього укладають спеціальну угоду — договір поруки. Її поручитель підписує особисто. Без цього документа будь-які вимоги повернути чужий кредит незаконні.

Зараз ви читаєте новину «Договір поруки підписують особисто». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути