36 689 хворих перебувають на обліку в обласному наркологічному диспансері. Десята частина з них — жінки. Головний лікар наркодиспансеру 53-річна Мирослава Кабанчик каже, щоб побачити реальну картину, потрібно цю цифру помножити на сім.
— Найбільше хворих на алкоголізм у депресивних районах — Сокальському, Миколаївському, Пустомитівському, Стрийському. Після закриття підприємств люди опинилися без роботи. Не мають чим зайнятися, тому беруться за пляшку. У селах за польові роботи платять алкоголем. Зореш — пляшка на столі.
У лікарнях області є 305 місць для алкоголіків. 30 ліжок у селі Міжгайці Самбірського району, стільки ж в Угневі на Сокальщині, ще 20 — у Червонограді. Решта лікуються у Львові.
— Найчастіше спиваються представники робітничих професій — маляри, штукатури, сантехніки. Трапляються юристи, медики. Часто до пляшки прикладаються митці, художники. Протягом 10 днів проводимо очищення організму від токсинів. Потім три тижні з хворим працюють психологи. Розповідають, як жити без спиртного. Пізніше людина має проходити реабілітацію. Оскільки робити цього в нашій області ніде, люди раз у тиждень відвідують групи анонімних алкоголіків. Хочемо створити реабілітаційне відділення та центр для дітей із профілактики узалежнень. Але на них не виділяють коштів.
Коментарі