Цього року День Соборності та Свободи минув уже традиційно — з мітингами та святкуванням на державному рівні. Окремо хотілося б відзначити щирий інтерес до події серед молоді. Про це свідчить живий ланцюг, що сполучив обидва береги Дніпра черз міст Патона у Києві. Бажання молоді єднатися, бачення себе єдиним народом демонструє, що в держави добрі шанси на модернізацію та розвиток, стверджують політологи.
Урочистості з нагоди Дня Соборності проходили в столичному палаці "Україна". Туди прийшли всі чотири президенти незалежної України — Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Віктор Янукович. Подію не оминули увагою аналітики й політичні експерти. На їхню думку, ініціатива чинного глави держави щодо засутрічі всіх президентів України на святі такого рівня — правильний стратегічний крок. Єднання починається з влади. Тільки власним прикладом політики зможуть заслужити на повагу громадян.
Президент Віктор Янукович звернувся до українського народу. Окреслив основні орієнтири та підбив певні політичні підсумки. Єдність і сьогодні є головною умовою нашої сили та незалежності, зазначив глава держави. Свобода і соборність — наріжні камені нашої національної ідеї. Це той надійний фундамент, на якому будується українське суспільство. Також президент наголосив на подальшому руху держави вперед у напрямку модернізації.
— Я бачу основне завдання політики модернізації в тому, щоб створити в Україні справедливу та ефективну соціальну систему, привабливе і сприятливе середовище для життя, розвитку власного бізнесу й самореалізації кожної особистості, — говорить 62-річний Віктор Янукович.
Він окреслює практичні кроки у сфері державної політики:
— В Україні закладаються основи для економічного зростання, політичного та гуманітарного розвитку на сучасних засадах. Значна частина наших реформ стосується економічної сфери. Насамперед це створення сприятливого бізнес-клімату, активна політика заміщення імпорту, посилення енергозбереження, зміцнення енергетичної безпеки. Це підтримка розвитку реального сектору економіки, підприємництва, інновацій, виробничого та технологічного оновлення. Це захист наших інтересів на традиційних зовнішніх ринках і вихід на нові.
Особливо Янукович наголошує на втіленні в життя нової гуманітарної політики, що її почнуть реалізовувати поточного року.
— Мета нової гуманітарної політики — забезпечення взаємоповаги в українському суспільстві, збереження культурної багатоманітності, вихід на новий рівень суспільного розвитку і безпеки України як єдиної спільноти ХХІ століття, — зауважує.
Наприкінці промови Віктор Янукович нагадує чиновникам, що Україні та її народу потрібні практичні кроки в напрямку покращення законодавства, подолання корупції, покарання правового свавілля. Потрібна праця й ще раз праця, говорить президент.
День Соборності 2013 року показав, що українці — єдиний народ. Це розуміють люди. Це розуміє і глава держави. Залишається побажати, щоб цю істину збагнули наші політики.
Коментарі
1