
Луцький автозавод корпорації "Богдан" представив на виставці в обласному центрі Волині новий тролейбус "Е-231". Із конвеєра зійшло чотири машини цієї моделі. Дві з них незабаром вийдуть на маршрути в Києві.
Новий тролейбус завдовжки 15 м уміщає 136 пасажирів. У Європі тролейбуси зазвичай розраховані на 90–120 сидячих і стоячих пасажирських місць. Додаткова "вантажна" площа вивільнилася завдяки низькому рівню підлоги. 14-тонний луцький тролейбус здатен розвивати швидкість до 60 км/год. Під капотом у нього працює електродвигун та електронне устаткування від чеських виробників. У салоні встановлені 42 м"які сидіння. Для інвалідів тролейбус оснащений механічними пандусами.
— Я вже рулив цією машиною, — каже водій Луцького тролейбусного депо Володимир Ткачук, 52 роки. — Тролейбусом просто управляти, хіба що електроніки під рукою забагато. Незважаючи на велику довжину, машина поворотка й мобільна.
У Луцьку пасажирів перевозять у дві зміни 86 чеських тролейбусів, виготовлених у 1988–1990 роках.
Міська рада пообіцяла транспортникам придбати три нові тролейбуси "Е-231". Перший 15-метровий тролейбус з"явиться на маршруті восени цього року. Муніципалітет також планує закупити два 10-метрові тролейбуси на базі автобуса "Богдан А-144". У них помістяться 90 городян.
— Мерія заклала в бюджет два мільйони гривень на придбання тролейбусів. Іще два мільйони виділив Кабінет Міністрів за програмою розвитку електротранспорту, — розповідає директор Луцького підприємства електротранспорту Іван Кубіцький.
Луцький тролейбус "Е-231" коштує 1 млн 60 тис. грн. Та магістрату місцевий автозавод-виробник погодився віддати нову машину за 880 тис. грн. 10-метрові тролейбуси середнього класу обійдуться міській казні у 560–580 тис. грн.
Через кілька місяців за проїзд у нових тролейбусах лучани платитимуть на 10 коп. більше. Міські депутати планують підвищити вартість квитків до 60 коп. Проїзний квиток дорослого коштуватиме 36 грн, студентський та учнівський — половину цієї ціни.
Коментарі