Фото будинку на вул. Новознесенській, 55 у Львові виставив користувач соціальної мережі "Фейсбук". Двоповерховий будинок, зведений на початку ХХ ст., жителі утеплили зовні пінопластом і помалювали в рожевий колір. Недоторканими лишилися тільки кілька вікон. Навколо них видно стару ліпнину.
— Для чого утеплювати грубезні австрійські стіни? — коментує знімок львів'янин Степан Вовк, 23 роки. — У нормальному місті за таке оштрафували б.
70-річна Стефанія Баб'як живе в цьому будинку з 1950-го. Спілкуємося біля дитячого майданчика навпроти. Каже, ремонт зробили два роки тому. Скидалися всі жителі.
— Хто говорить, що будинок негарним став? — дивується. — Навпаки, красивіший. Стіни були потріскані, штукатурка облущена. А тепер — ніби новенький. Пані Дана з дев'ятої квартири брала дозвіл на ремонт у домуправі. Там сказали, що будинок не є пам'яткою архітектури, тому можна утеплювати. Колір майстри вибрали. Раніше кожної зими мерзли. П'єци палили, потім батареї провели — ніц не допомагало. А цю зиму нормально пережили.
Каже, з шести квартир будинку грошей не дали жителі лише однієї.
— Їхній балкон виходить на вулицю, — показує невідремонтовану частину фасаду. — Неблагополучна сім'я.
— Будинок бездумно поруйновано, — вважає голова фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова" Андрій Салюк, 43 роки. — Очевидно, мешканці навіть не розуміють, яких втрат завдали споруді. Пізніше хтось захоче продати квартиру. Покупців набагато більше цікавив би будинок із гарним старовинним фасадом. Утеплення такими матеріалами — справа недешева. Люди могли за 20-ту частину цих грошей замовити обстеження будинку у відповідній фірмі. І їм протягом дня визначили б усі проблеми будинку, звідки йде втрата тепла. Ліквідувати ці вади можна було набагато дешевше, ніж обносити фасад пінопластом. На жаль, у нас усе впирається у формальності — будинок не є в переліку пам'яток архітектури, тому з ним можна робити все, що хочеться.
Коментарі