"Затіяв ремонт у своєму кабінеті. Хочу, щоб він був світліший. Стіни попросив пофарбувати у жовтий колір. Робочий стіл поставлю ближче до вікна", — каже новообраний мер Тернополя Сергій Надал, 35 років.
Говоримо з ним у п'ятницю, 19 листопада, у кабінеті навпроти. Надал у чорному костюмі поверх сірої сорочки, без краватки.
З 2008-го він є депутатом облради від "Свободи". 16 років працював у Державній податковій адміністрації. Звільнився 6 липня цього року, будучи першим заступником голови ДПА в Тернопільській області. На виборах міського голови за нього проголосували 27% виборців. Його найближчий конкурент, попередній мер Роман Заставний, отримав 16% голосів.
— Чекаю сесії, як манни небесної, — каже Сергій Віталійович. — А то сиджу, як весільний генерал. Мером проголошений ще 5 листопада, а до обов'язків можу приступити тільки після першої сесії. Її скликає та очолює міська територіальна виборча комісія. А вона взяла в заручники 200-тисячне місто. Вимагає публічних вибачень від "Свободи" ( з 5 по 8 листопада "свободівці" розбили намети під ТВК, протестували проти спроб фальсифікувати вибори до міської ради. 7 листопада не випускали членів комісії до 22.00. — "ГПУ").
Чому ви звільнилися з податкової служби?
— За 16 років я зріс професійно. Вивчив податкове законодавство, схеми товарно-грошових потоків різних видів бізнесу. Але прийшла до влади нова президентська вертикаль, новий Кабмін. У них своє бачення на розвиток служби. Ті методи роботи не збігаються з моїми особистими баченнями і тими, які мають побратими зі "Свободи". Уже при новій владі мав пропозицію вищої посади у Хмельницькій області. Але вирішив звільнитися.
Кажуть, на попередній роботі ви нажилися на хабарах.
— Чутки про хабарі — це маразм. Під час виборчої кампанії на мене багато бруду вилили. У чому мене тільки не звинувачували. Аж до організації злочинної групи. Це все нардеп-"регіонал" Орест Муц. Я виграв суд проти нього. Матеріальної компенсації не вимагав, лише моральної. Але він і досі не вибачився через газети.
У мера більша зарплата, ніж у податківця?
— Міський голова отримує в межах 6 тисяч гривень. У мене раніше була зарплата 10–12 тисяч, але цього року і в податковій стільки почали отримувати.
Говорять, ви здобули перемогу завдяки належності до "Свободи".
— Те, що я ішов від цієї політичної сили, звісно, допомогло. "Свобода" зараз є лідером по довірі. Не хотів би хвалитися, але Сергій Надал набрав більше голосів, ніж партія.
Хто фінансував вашу передвиборну кампанію?
— Фінансування міської партійної організації "Свободи" і Сергія Надала — єдине. У партію йдуть люди з малого бізнесу. Заради ідеї, бо більше нема, до кого звернутися. Все разом — я, партія, реклама — обійшлося у межах мільйона 200 тисяч гривень.
Кажуть, серед депутатів від "Свободи" є багато занадто молодих і випадкових людей?
— Середній вік — 33 роки. Це добре. Бо молоді люди повні сил та енергії, здатні до змін, незаангажовані. Є люди, яким і за 40. Ми підбирали представників різних галузей — юристів, медиків, банкірів, виробників, транспортників.
Які проблеми у місті вирішуватимете насамперед?
— Треба закінчити благополучно рік. Маємо на листопад 10 мільйонів гривень нестачі коштів для опалення садочків, шкіл, лікарень. 2,5 мільйона не вистачає на зарплати працівникам дитсадків. 3 мільйони боргу маємо на шляхово-експлуатаційну дільницю. Ці гроші просто не були закладені у бюджеті.
Де шукатимете кошти?
— Там, де можна максимум зекономити. Коли температура в листопаді була 15-16 градусів, виключали опалення на день. Будемо економити на ремонтах, які не потребують негайних вкладень.
Ви обіцяли зробити в місті підігрів тротуарів.
— Зробимо це наступного року. Вибрали три вулиці, найбільш травматично небезпечні, бокові від головної — Руської. Буде або прокладена електрична сітка, або труби з гарячою водою. А зверху — асфальт чи бруківка. Цей проект — не зі стелі. Дороги гріють у Європі. У скільки це обійдеться, зараз не пригадаю. Але йдеться про незначні суми. Зате двірник із кайлом не буде довбати примерзлий сніг і псувати асфальт. І сіллю не треба буде посипати.
Ви хрестили сина бізнесмена Василя Чубака. Цей підприємець теж балотувався на виборах мера. Колишні конкуренти приходять із пропозиціями підтримати їхній бізнес?
— З особистими проханнями не приходили. Але я готовий реалізувати їхні передвиборні обіцянки. Чубак пропонував ремонтувати дороги з використанням новітніх технологій. Василь Лило має пропозицію щодо створення Діснейленду.
Будинок обійшовся у мільйон
Дружина Сергія Надала Олена, 38 років, працює головним економістом в обласному управлінні статистики. Дочка Анастасія — дев'ятикласниця.
— Характер у Насті, як у мене: цілеспрямований і практичний, — усміхається Сергій Віталійович. — Вивчає зараз англійську і німецьку. Ходить до репетиторів.
Надали мешкають у двоповерховому будинку у приміському селі Байківці під Тернополем.
— Чув плітки, що мій дім кілька мільйонів коштує. Це неправда, він звичайний. Будували його сім'єю три роки. Я повертався додому з роботи і мурував. Мав високу зарплату. Крім того, фінансово допомагали батько дружини, її дядько з Канади. Отримали іпотечний кредит. Загалом дім нам коштував близько мільйона гривень. Поряд — земельна ділянка на 10 соток. Професійні ландшафтники гарно її облаштували. Є альтанка з каміном. Біля будинку — газон. Але є і грядка. На ній дружина вирощує петрушку, цибулю, огірки, помідори. Тесть яблуні посадив.
Надали відпочивають у Карпатах.
— Маю бажання провести сесію і вибратися на два-три дні в гори, де не буде "тягнути" мобільний телефон. А то, доки ми з вами говоримо, уже є вісім пропущених дзвінків за півгодини. Моє хобі — футбол. Я — голкіпер, раніше щонеділі з друзями збиралися на стадіоні у парку. Відколи почалися вибори, часу не було.
Міський голова їздить на чорному "Мітцубісі Паджеро". Каже, придбав авто у кредит на сім років.
Коментарі