На весілля до 19-річної Зоряни Голинської та 30-річного Петра Проданюка у село Живачів Тлумацького району Івано-Франківської області прийшли 100 гостей. Святкували в обійсті молодої. Пригощалися наїдками домашнього приготування. У понеділок 17 людей захворіли.
— У них боліли животи, всі скаржилися на нудоту, рвали, — розповідає секретар сільської ради Галина Микитин, 55 років. — Викликали "швидку" з Тлумача. Потім підключилася голова сільради, і всіх хворих відвезли в інфекційну лікарню. Добре, що у нас на весілля з дітьми не ходять, так що похворіли тільки дорослі. До Голинських приїжджала районна санстанція, обстежили та продезінфікували подвір"я.
Заступник головного лікаря Івано-Франківської обласної санепідемстанції Марія Бойко, 40 років, каже, що причиною отруєння могла стати сальмонела.
— Гарячка, кількаразова блювота, болі в животі — все характерне для сальмонельозу. З"ясувати, якими продуктами отруїлися люди, напевно, вже не вдасться. Усе, що залишилося після весілля, господарі повикидали. На аналіз ми взяли лише ковбасу й печиво. Можливо й таке, що хтось із кухарів готував страви брудними руками. Ми постіймо даємо приписи головам сільрад, просимо не проводити весілля в таку спеку, і тим більше вдома. Але ж хіба заборониш це людям?
Стан хворих задовільний. 11 осіб мають легкий ступінь перебігу хвороби, шестеро — середньої тяжкості. Щоб уберегтися від кишкових інфекцій під час спеки, Марія Бойко радить дотримувати таких порад:
— мити руки перед приготуванням, споживанням їжі та після туалету;
— у холодильнику їжу зберігати не довше 1–2 год.;
— не готувати багатокомпонентних страв, особливо салатів із м"ясом та майонезом, у яких швидко розмножуються бактерії;
— купуючи продукти, ретельно перевіряти термін придатності та умови зберігання;
— у дорогу не брати харчів, що швидко псуються.
Коментарі