— Я корінна львів'янка, неймовірно це місто люблю. Ще кілька років тому навіть уявити не могла, що зможу жити деінде. Коли переселялася в райцентр, плакала. А за кілька тижнів зрозуміла — тут є свої переваги, — каже 34-річна Аліна Стасюк. Чотири роки тому з чоловіком і донькою переїхала в Пустомити. Купили трикімнатну квартиру в новобудові на вул. Спортивній, 4 у центрі міста.
Пустомити за 19 км від Львова. Маршрутки їдуть із приміського вокзалу кожні 15 хв. Після 21.00 і до 23.00 — один раз на годину. Проїзд вартує 5 грн, їхати потрібно менш ніж півгодини. У райцентрі є дві школи і дитсадки, лікарня, 4-поверховий торговельний центр, два великі ресторани, кілька барів.
Будинок, де оселилися Стасюки, 5-поверховий. Подвір'я огороджене, на вході ковані автоматичні ворота. Тротуари і стоянка для автомобілів заасфальтовані, на траві гойдалки, велика дерев'яна альтанка. За 200 м звідти — велике футбольне поле.
У під'їзді євроремонт, на вхідних дверях кодовий замок. У квартирах автономне опалення.
— Життя в райцентрі якесь спокійніше, виважене. Люди наче повільніше ходять, а не бігають туди-сюди як у Львові. Повсюди парки, сквери. Наче й дихати легше. Транспорту набагато менше, шуму нема, — каже Аліна. — У Львові ми жили з батьками на Сихові. Там осінню вітри дують, улітку — спека. А вікна не відкриєш, бо від дороги вихлопними газами смердить. Під'їзди загаджені, а комунальні послуги високі. Тут за 80 квадратних метрів плачу 100 гривень квартплати, сміття щодня вивозять і чисто. У Львові за таку площу було б 160 гривень, не менше. А ще я спокійна за дитину. 13-річну доньку пускаю влітку гуляти до 23.00. За чотири роки не чула, щоб щось кримінальне трапилося, навіть бійок нема.
Родина ще не прописалася в Пустомитах, відвідують львівську поліклініку.
— Ми там маємо знайомих лікарів, то вже до них і їздимо, — говорить Аліна. — А сусіди тут у поліклініку ходять. Кажуть, чи медогляд пройти, чи проконсультуватися з терапевтом — усе набагато простіше як у Львові. Нема довгих черг, медперсонал привітний. Швидка додому за 10 хвилин приїде.
Нова квартира обійшлася родині в $32 тис.
— У Львові за такі гроші могла вийти однушка біля центру або двокімнатна без ремонту у спальному районі, — каже Аліна. — Коли маклери запропонували подивитися житло за містом, погодилася просто заради цікавості. Та коли зайшла у величезну квартиру в новому будинку, зрозуміла, що заради такої площі можна пожертвувати Львовом.
Подружжя працює в обласному центрі. Донька Олена навчається там у гімназії. Родина щодня добирається маршрутками.
— Оце добирання — єдина незручність, — каже Аліна. — Уранці маршрутки переповнені. А з приміського вокзалу треба пересідати на міську, їхати Львовом. Щодня на проїзд тратимо 42 гривні. А ввечері треба пильнувати останній автобус, щоб добратися додому. Але та проблема зникне, коли купимо автомобіль. До місця роботи будемо їхати півгодини.
Багатоповерхівки в Пустомитах будують дві компанії — місцева та львівська.
— Із місцевим забудовником навіть можна домовитися про квартиру на виплат, терміном рік-два. Якщо будинок ще не зданий в експлуатацію, раджу торгуватися. Ціну можуть знизити до 600 доларів за "квадрат", — каже маклер Ірина Стеца, 38 років.
Коментарі