Ексклюзиви
вівторок, 11 квітня 2006 18:02

Провалля проковтнуло молоду яблуню

На подвір"ї 56-річної дубенчанки Ніни Мастель утворився нерукотворний овальний котлован. Над ходами, якими змережане підземелля старовинного Дубна на Рівненщині, провалився ґрунт.

У суботу господиня вийшла у двір і мало не звалилася в прірву.

— Молоденька яблуня, підпори із зацементованими стовпчиками для сушіння білизни — усе пішло під землю, — розповідає перелякана Ніна Мастель. — Якби не вхопилася за паркан, то полетіла б за ними. У будинку на кухонній стіні з"явилися тріщини, в які пальці можна просунути.

Щось схоже, каже пані Ніна, сталося 1998 року.

— Я тоді саме білизну вішала, — згадує дубенчанка. — Аж раптом земля почала тікати з-під ніг. Я тоді впала і вхопилася руками за дерево.

Вісім років тому в яму засипали шість вантажівок щебню та піску. Цієї весни в міськраді пообіцяли "нагодувати" прірву сміттям і камінням із прибраних вулиць. Відселяти родину не планують.

Комунальники запевняють, що на боротьбу із неконтрольованими провалами ґрунту в місцевому бюджеті грошей катма. До того ж у магістраті навіть не мають плану підземних ходів, а тому кожна западина — цілковита несподіванка. Підземні ходи прокопали у XVI столітті за вказівками місцевих князів-володарів Дубенського замку. Спелеологи розвідали підземелля лише 1966 року, точної карти немає й досі.

Зараз ви читаєте новину «Провалля проковтнуло молоду яблуню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути