Пенсіонер із Червонограда Львівської області 64-річний Михайло Підлипний розробив метод прогнозування погоди. Він передбачає природні явища за рухом Сонця і Місяця. Вирахував, якою буде погода в Західній Україні кожного дня до кінця 2009-го.
— Тепер відзначаю фактичну погоду і звіряю зі своїм прогнозом, — усміхається. — У перші місяці року мої передбачення збулися на 70–100 відсотків.
Свій метод чоловік називає "соміграфічним" — скорочено від "сонце", "місяць" і "графіка". За прогнозом Підлипного, на Великдень, 19 квітня, буде сонячно, 15 градусів тепла. Хоча перед цим кілька ночей триватимуть заморозки.
— Термічна весна вписалася в астрономічну. Такий хід подій сприятливий для цвітіння і врожайності фруктових, — показує графіки. — Із 27 квітня — похолодання з дощем. Останні заморозки будуть 18–23 травня, а тоді почнеться літо.
Пік спеки влітку передбачає 14 липня — тоді стовпчик термометра підніметься вище 30 градусів. Червень також буде спекотним.
— Різкий початок літа викличе передчасне колосіння і підсихання зернових культур. Через це врожайність може бути наполовину нижчою. Наприкінці червня буде нетривале похолодання. 20 липня розпочнеться небезпечний період паводків. Ймовірно, що не вдасться зібрати весь вирощений врожай. Потрібно тримати минулорічний запас хліба.
Буде три сплески бабиного літа: 12–23 вересня, 8–14 і 26–31 жовтня. Грибний сезон триватиме до 16 жовтня.
— Перший сніг випаде 23 листопада. Мій прогноз може бути достовірним для таких територій України, як Галичина, Волинь, Буковина, захід Полісся, Поділля, схід середньої Наддніпрянщини. Частково, із врахуванням вітру переносу — Східної Польщі і Південної Білорусі.
Чоловік не вірить у гороскопи:
— Зоряна астрологія знакова і через тисячоліття загубила прив"язку до земного календаря.
Михайло Підлипний закінчив гірничий технікум та політехнічний інститут у Львові. Усе життя будував шахти в Червонограді. Каже, малювати графіки характеристик руху Місяця та Сонця навчився із книжок.
Коментарі