На території Львова та його околицях — у селищі Брюховичі та місті Винники — є 10 природних джерел. Двічі на рік проби води відбирає для аналізу міська санітарно-епідеміологічна станція.
— Востаннє перевіряли в квітні, — розповідає завідувач відділення комунальної гігієни Львівської санепідемстанції Мирослава Лесюк, 66 років. — Ситуація невтішна, якість води в джерелах щороку гіршає. Особливо навесні та восени, коли є стічні води. Якщо люди вживають воду із джерела, що не відповідає жодним санітарним нормам, можуть заразитися кишковими інфекціями.
Найближче до центру Львова розміщені джерела на вул. Замковій та в Стрийському парку.
— У парку вони у задовільному санітарному стані, якість води за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками відповідає нормам, — каже Мирослава Лесюк. — А от вода в дуже популярному джерелі на вулиці Замковій має надмірний вміст нітратів, свинцю, перевищує загальний рівень жорсткості. У парку Залізні води та на вулиці Тернопільській джерельну воду взагалі заборонено пити. Про це інформують і відповідні таблички біля джерел, які часто люди ламають. Джерельну воду з парку Погулянка вживати можна. Але треба її кип'ятити, бо перевищені мікробіологічні показники.
Три джерела у Винниках на вул. Шевченка, Лермонтова та Незалежності мають незначне перевищення вмісту нітратів та жорсткості. Вода придатна для пиття.
— За багаторічними спостереженнями фахівців, якість води стабільна й хороша лише у джерелах на вулиці Львівській, 2, при в'їзді в селище Брюховичі. Місця набирання облаштовані, територія заасфальтована, — продовжує Мирослава Лесюк.
Людям, які вживають воду з перевірених джерел, фахівець радить використовувати додаткову очистку — фільтри з відповідними насадками. Змінювати їх потрібно раз на місяць.
Коментарі