Понад півмільйона гривень досі не отримали жителі сіл Кричка, Кривець і Раковець Богородчанського району на Івано-Франківщині за молоко, яке здавали торік.
Село Кричка за 30 км від райцентру. Тут живуть 1800 людей.
— Більш як половина жителів — молоді люди, практично всі сидять без роботи. Жінки ходять коло городу, худоби, чоловіки їздять на сезонні роботи до Києва, Росії, — розказує сільський голова Крички Любов Глушак, 48 років. — Корова в селі є основною кормилицею.
Жителі Крички здають молоко в п"ять приймальних пунктів фірми "Агросервіс" по 1,5 грн/л. Директор 53-річна Юстина Бітківська збуває його заводам по області. Розраховується з селянами готівкою, що два тижні.
— Мені особисто не доплатили 1200 гривень, — обурюється 62-річна Ганна Хомин. — У той період корова найбільше доїться, бо пасе отаву, молоко файне, жирне. Носила по 20 літрів на день, 30, 35.
Селяни досі носять молоко на "Агросервіс". Більше здавати нікуди.
— Сваритися з ними — і так нічого не дасть, — каже Ганна Хомин. — Якби село ближче до міста було, возила б молоко на базар, там, кажуть, можна по 4–6 гривень продати. Але мені далеко їхати, то ношу на молочарню, а там, як за воду платять.
Торік у серпні-вересні "Агросервіс" здавав молоко Надвірнянському заводу молочних продуктів.
— Ми все виплатили фірмі-посереднику, — запевняє директор молокозаводу Світлана Питлюк. — Чому люди коштів не отримали — невідомо. Ми не мали з селянами ні юридичних, ні фізичних відносин. Зараз справа в суді, там усе і з"ясують.
Їхній завод по всій області боргів має на мільйони
Юстина Бітківська запевняє, що грошей не брала:
— Та то всьо в Надвірній робиться, там був один директор, тепер другий. Обіцяв, що віддасть гроші. Довго не давав, ми подали до суду. А він потім на апеляцію — і виграв. Тепер судимося з новим директором. Їхній завод по всій області боргів має на мільйони. До мене прокурор кричить, що то я гроші забрала. Але по документах видно, що завод винуватий. Молоко здаємо тепер на Богородчани.
Коментарі