середа, 26 грудня 2007 07:07

Дефіцит квитків є лише на нічні поїзди

  Іван Мартинюк: ”Нині обмежили кількість квитків, що може придбати пасажир в один напрямок, до восьми”
Іван Мартинюк: ”Нині обмежили кількість квитків, що може придбати пасажир в один напрямок, до восьми”

Начальник пасажирської служби "Львівської залізниці" Іван Мартинюк, 59 років, запевняє, що у касах достатньо квитків для поїздок під час зимових свят.


За якими напрямками проблематично придбати квитки?

— Пік перевезень у напрямку Львова, Києва, Карпат і Криму взимку припадає на період із 27 грудня по 13 січня. Так відбувається щороку, тому Укрзалізниця призначає додаткові потяги. Лише маршрутом Львів—Київ 18 додаткових поїздів зроблять 149 рейсів, до Ужгорода зі столиці пустять шість поїздів, що здійснять 51 рейс, у напрямку Івано-Франківська — три потяги для 27 рейсів. На Одесу та Херсон потяги зроблять по 14 і дев"ять рейсів відповідно. Додатковий потяг Москва—Чоп призначила залізниця Російської Федерації. До того ж, сформовано шість резервних складів потягів на 120 вагонів — якщо виявиться, що не встигаємо вивезти пасажирів у певному напрямку. Тому дефіцит квитків є лише на окремі поїзди, як правило, нічного сполучення. Це, фактично, готелі на колесах. Ну, звикли наші люди їхати до столиці фірмовим 92-м потягом: увечері сів, виспався, зранку прибув — і цілий день для справ чи відпочинку. У Західній Європі майже немає нічних поїздів.

Скасування іменних квитків — правильне рішення?

— Це значно зменшило час оформлення проїзних документів та усунуло незручності для пасажирів. Дехто хоче подорожувати інкогніто, адже у людей бувають всілякі особисті проблеми в житті. А треба було показувати документи і в касі, і провідникові. Міліція до нас чи не щодня запити надсилала, чи така-то особа не виїжджала. А щодо спекуляцій квитками на перевантажені напрямки... Іменні квитки ніхто не вводив би, якби належним чином працювали правоохоронні органи. Хто має ловити спекулянтів на вокзалах? Ми чи міліція? Тому нині обмежили кількість квитків, що може придбати пасажир в один напрямок, до восьми. Потрібно більше — оформляйте замовлення.

Якщо на гірських курортах не буде снігу, рейси скасують?

— Поїзди все одно ходитимуть. Залізниця зазнає збитків.

Лише цього року вже "набігло" майже 800 мільйонів гривень збитків, із них 300 — від приміських перевезень. Більшість із понад тисячі вагонів, приписаних до Львівської залізниці, уже відпрацювали 28-річний термін експлуатації. Їх залишається лише списати, розібрати і порізати на брухт.

У новорічну ніч провідники пропонуватимуть пасажирам святкове меню?

— Ні. Що душа забажає, людина може замовити у вагоні-ресторані. Але саме у цю ніч ми знімаємо більшість рейсів. Скажімо, NN97–98 Львів—Київ чи Чернівці—Вінниця. Не вигідно тягнути порожні вагони на такі відстані.

Зараз ви читаєте новину «Дефіцит квитків є лише на нічні поїзди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути