понеділок, 09 січня 2006 15:56

Як живуть "вороги пасажирів"

 

Щоранку добираюся на роботу зі спального Сихівського району. Втискаючись у переповнені старенькі "бусики", що аж тріщать по швах, спостерігаю одне й те ж: крики та сварки.

— Знаєте, з чого розпочався мій день? — поскаржився мені минулого тижня один із водіїв. — Я перепитав жінку, чи передала вона гроші за проїзд, а та відповіла: "Ти хворий на голову!?" Я промовчав, але ж настрій зіпсований.

Із 44-річним водієм маршрутки N81 Андрієм Риваком ми продовжили розмову на кінцевій зупинці "Санта-Барбара". Про транспортні проблеми міста зазвичай судимо очима пасажира. Аж тут така нагода — почути думку водія.

— Мені не подобається, що за проїзд не платять держслужбовці, — каже Андрій. — Пенсіонерів можна зрозуміти, у них мала пенсія... Але хто зрозуміє мене? Щодня маю здавати в касу 220 гривень, а назбирати такі гроші ой як нелегко...

На водієві жахливі умови їзди відбиваються ще більше, ніж на нас. Пасажир зайшов — і вийшов, а водій у тисняві та сварках "вариться" по 18 годин на добу. На роботу встає о 4-й ранку, цілий день як на голках, обід "на ходу". На маршруті — жодного туалету. Свої потреби водії справляють біля машин, припаркованих за півметра від продуктового ринку. Проблема відома владі, проте досі всім видається дрібною.

Я перепитав жінку, чи передала вона гроші за проїзд, а та відповіла: "Ти хворий на голову!?"

— Ходити в туалет на ринок ми боїмося, бо за цей час позбудешся машини, — приєднується до розмови 45-річний пан Ігор, який шоферує на маршруті N38. — Злодії тут як тут. За кілька днів машину "повертають", вимагаючи дві з половиною тисячі доларів викупу — така такса, а заразом і гарантія, що вдруге не вкрадуть.

Андрій Ривак зізнається, що особливо втомлюється взимку: дорога слизька, а треба ще стежити за рухом, дотримуватися графіка та сваритися з пасажирами, особливо пільговиками.

— Ми всіх забрати не можемо, бо інакше нічого не заробимо, — каже водій. — Але ж люди цього не хочуть розуміти. Та й навіть не намагаються.

Віктор Бондаренко, 60 років, голова обласної організації профспілок працівників автотранспорту, вважає, що ворогами водія і пасажира зробила влада. Третині населення надали пільги, не подумавши, як водій має зібрати денну виручку.

— Водії бояться скаржитися, — каже пан Бондаренко. — Вони незадоволені заробітною платнею, та й питання туалетів на кінцевих зупинках не вирішили ні за радянських часів, ні нині. Але люди звикли схиляти голови.

Наступного ранку, коли я сідала в маршрутку, знову була тиснява і сварки. Та я намагалася не нервуватися: є люди, яким ще важче, ніж мені. Я щойно їду на роботу, а водій "бусика" вже працює чотири години.

Зараз ви читаєте новину «Як живуть "вороги пасажирів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути