У Європі має бути розроблений механізм виключення з єврозони при порушенні країнами, що входять у валютний альянс, фіскальних правил союзу. З такою заявою 17 березня виступила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Меркель підкреслила, що ця міра повинна застосовуватися лише в разі крайньої необхідності, зокрема, коли країни єврозони постійно не справляються з фіскальними правилами.
Раніше про необхідність введення такого механізму вже заявляв міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. У середині березня він також зазначав, що Німеччина готова брати участь у створенні "Європейського валютного фонду", який буде фінансувати держави ЄС, що опинилися на межі банкрутства. Німеччина є найбільшою економікою єврозони і одним з основних "донорів" усього бюджету Європейського Союзу.
Країни, що входять в єврозону, повинні відповідати ряду макроекономічних показників, зафіксованих у Маастріхтських критеріях. Однак механізм покарань за їх недотримання у єврозоні практично не працює, адже протягом усіх 2000-х років цілий ряд держав не відповідав фіскальним правилами, зокрема, щодо граничного дефіциту бюджету.
В умовах кризи ситуація в єврозоні ще більше ускладнилася - особливо після того, як з"ясувалося, що з виплатою боргів може не впоратися Греція. Питання про виключення цієї країни із зони євро поки серйозно не розглядалося. Вважається, що виключення з валютного союзу одного з членів може призвести до розпаду всієї єврозони.
Коментарі