Ексклюзиви
Пʼятниця, 21 березня 2008 07:56

Житло на вторинному ринку Києва в березні подорожчає

Зростання середньої вартості житла на вторинному ринку Києва в березні ц.р. може становити 1,5-2%, порівняно з лютим ц.р.

Такий прогноз зробили в консалтинговій компанії "Канзас" (м.Київ).

У компанії відзначають, що середня вартість житла на вторинному ринку Києва за лютий виросла на 1,6% - до 2570 дол. за 1 кв.м.

Індекс цінового очікування становить 1,6%, індекс дохідності за лютий становив 2,7%, його зниження за місяць – 0,1%.

Аналітики компанії вважають, що однією з найбільш вірогідних причин чергового витка зростання цін на житло можна назвати девальвацію долара. Знецінення долара США, а саме в цій валюті учасники ринку історично звикли обчислювати вартість нерухомості, виливається в зростання цін.

При цьому продавці стосовно вторинного житла часто відштовхуються від актуальних цін забудовників на житло такого самого рівня і місцерозташування. Первинні квартири також ростуть у ціні приблизно такими ж темпами, як "вторинні".

Водночас, забудовники пояснюють зростання цін подорожчанням будматеріалів і енергоносіїв, збільшенням витрат на придбання і освоєння земельних ділянок. Крім того, зросли ризики будівельних компаній, які працюють у столиці, що обумовлене непрозорою політикою чинної столичної влади. Крім того, рішенням Київради порівняно недавно були збільшені розміри пайової участі інвесторів житлових проектів у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

"Затишшя на ринку Києва впродовж усього минулого 2007 року можна трактувати як досягнення цінами певної купівельної межі. На тлі політичної кризи продавці і покупці вичікували і звикали до нового рівня цін. Кількість операцій суттєво знизилась. Таким чином, ситуація близька до тієї, яку можна назвати передкризовою. Проте ця ситуація, за оцінками різних фахівців, може тривати один – два роки", - наголошується у звіті компанії.

За даними компанії, в лютому максимальна вартість квадратного метра була відмічена в Печерському районі і становила 17 284 дол./кв.м, мінімальна - в Деснянському районі – 1936 дол./кв.м.

За минулий місяць середня вартість ціни за квадратний метр в Печерському районі значно зросла і на сьогодні перевищує 6000 дол./кв.м

У діапазоні цін до 3000 дол./кв.м розташовані квартири в спальних районах столиці: Дарницькому, Деснянському, Дніпровському і Святошинському.

Середня вартість квадратного метра житла в Голосіївському, Оболонському, Подільському і Солом"янському районах - у межах від 3000 до 4000 дол./кв.м.

Як зазначається у звіті компанії, максимальне збільшення середньої вартості квадратного метра житла на вторинному ринку столиці за лютий по відношенню до січня ц.г. було відмічено в Печерському районі - 6,94%, Подільському – 5,03%, Святошинському – 5,51% і Шевченківському - 5, 41%.

Темпи зростання в Голосіївському і в Дніпровському районах становили 3,24% і 2,21% за місяць. Ціни в Деснянському і в Дарницькому районах так само зросли на 1,05% і 1,38%, відповідно.

Практично не змінилися ціни на квартири в Оболонському і Солом"янському районах, де зниження вартості квадратного метра становило, відповідно, 0,03%, 0,14%.

Індекс цінового очікування вторинної житлової нерухомості Києва за минулий тиждень виріс до плюс 0,8%. Поточне значення індексу цінового очікування дає підстави передбачати подальше підвищення цін на житлову нерухомість Києва, вважають експерти.

Значення індексу дохідності вторинного житла за лютий цього року становило 2,7%.

Експерти відзначають, що індекс дохідності вторинного київського житла в лютому 2008 року був у 3,1 раза більший від середньозваженої ставки дохідності з довгострокових банківських депозитів (у січні 2008 року - 10,3%), що робить вкладення коштів у нерухомість прибутковішим.

Консалтингова компанія "Канзас" займається аналізом ринку нерухомості Києва та інших крупних міст України. Зараз у базі даних, на підставі якої будуються графіки індексів Києва з 2005 року, налічується 241 тис. оголошень про продаж квартир, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Житло на вторинному ринку Києва в березні подорожчає». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46216
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода