Інституційні реформи пов'язані з тим, хто при владі. 1991-го ми отримали незалежність, але зберегли радянські інституції. Навіть будівлі лишилися ті ж.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить політтехнолог Сергій Гайдай.
"Щоб створити нові державі інституції, варто їх змінити. Навіть столицю. Не перенести, а побудувати нове місто, на зразок американського Вашингтона.
За роки незалежності колишня радянська номенклатура поєдналася з бандитами. Стала провладним класом, який досі керує Україною. Коли нові люди приходять до влади і сидять у старих кабінетах, реформ не буде. Система поступово перетворює їх на своїх адептів", - вважає експерт.
За його словами, всі українські президенти після інавгурації йдуть на Банкову, піднімаються на четвертий поверх, обирають кабінет, роблять ремонт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Треба зменшити повноваження президента та зробити Україну самоврядною - Гайдай
"Їх оточують сотні чиновників - той самий корупційний апарат. Коли Порошенко став президентом, сів у кабінет Януковича. Навіть його малахітове прес-пап'є лишилося. Ющенко хотів змінити місце свого офісу. Його переконали не робити цього. Мовляв, на Банковій безпека, налагоджений апарат. Зеленський так само планував пересісти з намоленого місця. Але став заручником системи.
Для нових інституцій потрібні люди, які зможуть побудувати систему з нуля. Які розумітимуть необхідність запровадження нових правил у всьому", - додає експерт.
Повне інтерв'ю з Сергієм Гайдаєм читайте у журналі "Країна" від 16 квітня.
21 квітня виповнюється рік з обрання Володимира Зеленського главою держави у другому турі президентських виборів. Його підтримали 73% українців.
Коментарі
1