Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що влада шукає компроміс із мільярдером-олігархом Ігорем Коломойським у справі Приватбанку.
МВФ попередив Україну про те, що припинення націоналізації Приватбанку поставить під загрозу програму співпраці. Західні кредитори очікують, що Україна домагатиметься повернення $5,5 млрд, витрачених на порятунок банку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-глава Нацбанку пояснила, чому їй не потрібен політичний притулок
"Порошенко віджав у Коломойського Приватбанк, використовуючи Гонтарєву, - говорить економіст Олександр Охріменко. - Раніше була домовленість відходу банку у власність держави. Але підприємства Коломойського, які знаходяться у його заставі, не конфіскуються. Вони залишатимуться в заставі, а всі борги Коломойському реструктуризують із терміном 25 років. Потім Порошенко все поламав. Тепер це питання треба врегульовувати Зеленському. Сам Приват олігарху не потрібен, бо його початкову структуру поламали через коліно. Але в банку перебувають під заставою всі великі підприємства Коломойського. Він не хоче, аби їх конфіскували, але погасити за ними кредити не може. Можна списати борг олігарха, але це мільярди гривень. Із держбюджету виділити гроші, які закривають непогашені кредити Коломойського. Але заплатить за все населення. Це найнесправедливіше, але найбільш вірогідне рішення"
У грудні 2016-го уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,3 млрд грн.
Коментарі