В останні тижні Закарпаття страждає від нашестя комарів. Люди кажуть, такого напливу комах не було декілька років. Найбільше комарів спостерігається у тих районах, які в травні-червні підтопило.
Найбільше від них страждають дачники, рибалки, відпочивальники. Люди скуповують на ринках та в аптеках протимоскітні засоби.
Санепідеміологи підтверджують: нашестя комарів пов"язане із підтопленнями в області.
"Через дощі утворилося багато тимчасових водойм, які добре прогріваються. – В них і розмножуються комахи", - сказала завідувач паразитологічним відділенням обласної санепідстанції Галина Сітник
Епідеміологи дезінфікують підвали багатоповерхівок, водойми, приватні дворогосподарства.
За словами Сітник, укладаються угоди з житлово-експлуатаційними об'єднаннями і проводяться дезінфекції підвалів багатоповерхівок.
"Часто нас викликають дезінфікувати територію біля приватних будинків. Але дезінфекція допомагає на тиждень-два. Далі через те, що у підвалах стоїть вода, комарі знову розмножуються. Щоб позбутися їх, потрібно осушити підвали. Така ж ситуація із болотами, водоймами. Засипати все хімікатами не можна, бо це погано впливає на довкілля. Крім того, коштує грошей. Тому треба осушувати землі", - розповіла вона.
Сітник попередила, що комарі розносять малярію, дирофіляріоз.
Закарпатцям санепідеміологи рекомендують користуватися кремами та аерозолями, які відлякують комах. Вікна слід захищати спеціальною антимоскітною сіткою. Допомагає проти комарів розпилення евкаліптової, м"ятної, кедрової олії, гвоздики.
Коментарі