Сніжна зима та весняні паводки призвели до масового нашестя дрібних мошок по всій Україні. Мошкара живе та розмножується з квітня до вересня. Весняна значно активніша та голодніша за літню.
"Першими вилітають мошки роду шонбауерія. Білоруси проводили дослідження і назвали їх найотруйнішим. Мошкара не проколює шкіру, як комарі, а ріже її своїм хоботом. Так кусають ще гедзі", - розповідає доцент кафедри зоології Волинського університету ім. Л.Українки, ентомолог Катерина Сухомлін.
Самки-мошки живляться кров'ю, швидко набирають жир. Самці їдять сік рослин та квітковий пил.
"Самки кусають усіх теплокровних. Особливо від них потерпає худоба. Кожного року є випадки загибелі корів від алергії, що виникає внаслідок укусів мошок. У худоби опухає горло і вона задихається. Багато корів подохло від мушкари у 60-ті роки. Цього року таких випадків ще не було".
Виводять мошок багатьма способами. Найпопулярніший з них очистка рослинності вздовж берега ріки. Тоді личинки не мають чим живитися. На полях, де пасеться худоба, палять соснові шишки. Дим відлякує мошкару. Також мошок здуває вітер, тому пастухи обирають вітряні місця. Для людей єдиним порятунком є спреї та креми від укусів комах.
Мошкара приносить користь у природі тим, що нею живитися риба, личинки бабки та волохокрильців.
Коментарі