понеділок, 12 грудня 2016 13:35

За рік роботи НАБУ не посадило жодного корупціонера

За рік роботи НАБУ не посадило жодного корупціонера

Попри нібито активну роботу Національного антикорупційного агентства і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Україна залишається найбільш корумпованою державою Європи.

Про це у своєму блозі пише політолог Андрій Миселюк.

Він зазначає, що результати дослідження Transparency International, які свідчать про фактичну відсутність боротьби з корупцією, змушують сумніватися в ефективності роботи НАБУ і САП.

"Пішов четвертий рік після Євромайдану, а одне з його основних вимог про результативній боротьбі проти корупції так і залишається невиконаним", - каже Миселюк.

За рік НАБУ і САП не змогли посадити жодного великого корупціонера. До суду направлено всього 44 обвинувальних акту - при цьому персони і суми незначні, а в бюджет повернуто лише 100 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ має встановити замовників кампанії проти Яценюка і "Народного фронту"

На думку Миселюка, одна з головних помилок в роботі НАБУ - відсутність системності. Незважаючи на хороші стартові умови, керівництво Агентства не змогло створити дійсно професійну і якісно працюючу структуру по боротьбі з корупцією. Непрофесіоналізмом керівництва Агентства і детективів пояснюється незначна кылькысть переданих до суду кримінальних справ. І це при тому, що у штаті НАБУ працюють 700 людей, а на його діяльність цього року з держбюджету виділено півмільярда гривень.

НАБУ постійно конфліктує з Генпрокуратурою, САП і НАЗК

Серед провалів у роботі - політизація роботи Бюро. Керують агентством люди, що входять в орбіту впливу Міхеїла Саакашвілі.

"Найбільш очевидний його вплив на роботу Бюро простежується через першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.

За інформацією ЗМІ, директор Бюро Ситник також орієнтується на Саакашвілі і свої політичні перспективи пов'язує з членством в його партії ", - зазначає Миселюк.

З політизацією роботи бюро пов'язано небажання НАБУ розслідувати скандал пов'язаний з купівлею елітних квартир політичними партнерами Саакашвілі і самого Ситника, нардепами Сергієм Лещенком і Світланою Заліщук.

Крім того, агентство стало знаряддям Міхеїла Саакашвілі для зриву приватизації одного з найбільших державних підприємств, Одеського припортового заводу.

"В результаті бюджет країни втратив понад 13 мільярдів гривень. А іміджева привабливість країни одним ударом відправлена ​​в нокдаун ", - стверджує Миселюк.

НАБУ виявилася втягнутою в міжнародну геополітичну аферу. Компромат з "чорної книги" ПР на главу передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта Сергій Лещенко міг отримати тільки від Бюро. Таким чином агентство відкрито втрутився в перебіг президентської виборчої кампанії в США, а Україна в результаті отримала цілий комплекс проблем у взаєминах з адміністрацією нового президента.

Всі ці провали в діяльності НАБУ призводять до того, що суспільство розчаровується не тільки в ефективності Бюро, а й в антикорупційній реформі загалом.

"За даними недавнього соцопитування Центру Разумкова, менше 1 відсотка українців вважають її успішною. При цьому майже 55% респондентів впевнені, що антикорупційна реформа провалилася", - зазначає політолог.

Фракція "Народний фронт" звернулася до НАБУ з вимогою розслідувати заяви нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка про організовану інформаційної компанії з дискредитації екс-прем'єра Арсенія Яценюка і назвати замовника його цькування.

Зараз ви читаєте новину «За рік роботи НАБУ не посадило жодного корупціонера». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути