Про це Куликов заявив 9 листопада у ефірі "5 каналу".
"Я, як народний депутат України, разом з іншим депутатом з нашого блоку паном Омельченком зараз підготували документи для того, щоб створити у новому парламенті міжфракційну групу, яка буде контролювати цей процес видачі Волконського Україні і, по-друге, допомагати Генеральній прокуратурі по лінії міжпарламентських зв`язків". – сказав Куликов.
На його думку, процес повернення Волконського в Україну може тривати один рік, проте все залежить від Генеральної прокуратури. "Для мене це особисто виклик тому, що я обіцяв людям", - додав екс-керівник бюро Інтерполу в Україні.
Водночас начальник відділу екстрадиції міжнародно-правого управління Генпрокуратури Олександр Коваленко вважає, що у процесі можуть виникнути певні обставини, які можуть зашкодити цьому процесу. "Ці обставини передбачені самою Європейською конвенцією про видачу правопорушників. Наприклад, я згадував раніше це наявність статусу біженця, який можуть йому надати у Швейцарії, але це лише гіпотетично", - сказав він.
Заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко 8 листопада заявив, що українська сторона поки що не отримала підтвердження, що один з організаторів будівельної афери "Еліта-Центр" Олександр Волконский просить політичного притулку в Швейцарії.
Швейцарські правоохоронні органи затримали Волконського 1975 р.н. (справжнє ім`я - Шахов Олександр, 1971 р.н, уродженець м. Кемерове, Росія) наприкінці жовтня 2007 року при проходженні паспортного контролю під час прибуття до аеропорту м. Женеви з підробленим ізраїльським паспортом.
Генпрокуратурою України були підготовлені необхідні екстрадиційні документи на Волконського і 25 жовтні 2007 року направлені до Федерального департаменту юстиції і поліції Швейцарської Конфедерації.
30 жовтня 2007 року вказані документи одержані і розпочатий процес екстрадиції Шахова в Україну.
Внаслідок будівельної афери "Еліта-Центр" у Києві постраждали понад 1,5 тис. чоловік. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами договори про пайову участь у зведенні будинків у різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося. Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення договорів на одні й ті ж квартири. Загальну суму коштів, одержаних шахраями, міліція оцінює в 400 млн. грн, повідомляє УНІАН.
Коментарі